Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 1 hete, hogy ki kellett húzni...

1 hete, hogy ki kellett húzni egy fogam, melynek a gyökerénél ciszta volt. A mai napig óriási fájdalmam van, ami kisugárzik a halántékomba, valamint az áll alatti részbe. Normális ez?

Figyelt kérdés

Azt szeretném hozzátenni, hogy rágófogról van szó. A foghúzást követő 3. napon vissza kellett mennem, és azt mondták fogmeder gyulladásom van. Hiába kérdeztem az orvost a cisztáról, zavartan benyögte, hogy már nincs ott. Honnan tudja?

A másik fogorvos (2. kontrollnál) nem látott gyulladást. Röntgen nem készült. Így dolgozni sem tudok. Bevallom néha ordítani tudnék a fájdalomtól.



2015. febr. 24. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Uhhh, a fogmedergyulladás az egyik legrosszabb komplikációja a foghúzásnak. Általában sokáig elhúzódik, lassan gyógyul és nagyon tud fájni. Szerencsére eddig engem elkerült. Valószínűleg elfertőződött a sebed. Vagy a vérdugó esett ki húzás után belőle, vagy a cisztából maradt bent egy kicsi. Remélem antibiotikumot azért írtak fel és azt szeded, az alapvető kellene, hogy legyen. Ha nem javul az állapotod akkor mindenképp menj vissza, nehogy jobban begyulladjon és átterjedjen máshová.
2015. febr. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen erős fájdalmad van, akkor azonnal menj el fogorvoshoz, meg kell röntgenezni és talán antibiotikum is kell.
2015. febr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A vérdugó... Azt mondta az orvos, hogy nem volt benne, amikor először visszamentem. Akkor nem tudom, mi volt benne, mielőtt elindultam otthonról.


Mindent betartottam. Nem szívogattam, nem ettem-ittam tejeset, nem öblögettem, alig eszek valamit.


Antibiotikumot szedek. Dalacint kaptam. Gondoljatok bele! Ehhez még napi 6 algoflex ultra... A gyomrom is fáj. Néha azt kívánom, bárcsak ütnének le és maradnék eszméletlen addig, amíg a fájdalom el nem múlik. Hozzáteszem, elég magas a fájdalomküszöböm, nem vagyok egy picsogós fajta.


Azt hiszem, fogok kérni a háziorvosomtól röntgenre beutalót. Szeretném tudni, hogy maradt-e benne valami és a cisztára is kíváncsi vagyok.

2015. febr. 25. 09:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Cataflamot szedj inkább, kevesebb mellékhatása van, mint az ibuprofennek, nem vágja haza a gyomrod, gyomorfekélyed lesz ennyitől.
2015. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem éppen a Cataflamtól lett gyomorgondom. Jobb lenne a problémát orvosolni, ilyen fájdalmak miatt menj orvoshoz.
2015. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves Kérdező, hasonló cipőben járok, tudom, hogy már nagyon régi a kérdés, de esetleg meg tudnád írni, hogy hogyan lett vége ennek a borzalomnak?
2022. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!