Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Összevissza állnak a fogaim,...

Összevissza állnak a fogaim, de már 18 elmúltam, fogszabályzóm nem lehet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem merek mosolyogni, ha pedig nem veszem észre magam, és véletlen mosolygok, akkor rögtön abba is hagyom, mert komplexusom van a fogaim miatt. Anyámék nem engedtek régebben fogszabályzót csináltatni, mert sokba került volna, meg igazából nem is tudom miért.. de ez olyan mindegy. Van egy szemfogam, az zavar inkább, fel van csúszva az ínyem tetejére szinte, alatta meg van egy kis lyuk (a szemfog melletti két fogam) Gondoltam arra hogy kihúzatom ezt, de a lyuk miatt olyan, mintha ott nem lenne fogam. Lehet valamit tenni?
2009. jan. 3. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem beszélj a szüleiddel, hogy engedjék meg, hogy legyen fogszabályzód. Ha megengedik, akkor semmi akadálya a korod miatt. Mivel elmúltál 18, a tb nem támogatja, de gondolom állami intézményekben így is olcsóbb, bár én inkább a magánt javasolnám. Csomó helyen fogadnak el egészségpénztárat, készségesebbek, és az anyagok is profibbak. Ha nem tudtam segíteni, sajnálom, mást nem tudok javasolni.
2009. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! a fogszabályzó sajnos nem megy, mivel több százezer is lehet, utánanéztem.. más megoldás biztos nincs? :(
2009. jan. 3. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. keress fel több szakorvost és kérdezd meg mit és mennyiért csinálja. ja és ha tanulsz megy Tb-re is így nem kerül több százba.


Nekem 23 évesen volt mivel fősulira jártam lehetett Tb-re és így nem került többe mint egy százas és azt sem egyszerre kellet fizetni.( Kb 2 év alatt fizettem ki)

2009. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi!

szóval ha tanulok még, akkor támogatja a tb? mindenki mást mond, de a legtöbb helyen azt olvasom, h 18 éves korig jár csak, tök mindegy hogy utána tanulsz e vagy sem... majd akkor érdeklődök.

2009. jan. 3. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:
csak fogszabalyzo marad. Igen,sokba kerul, velem uez volt, nem volt penzunk ra, mindig komplexusos voltam, aztan 20 evesen kerestem magamnak ra. En is egyetemre jarok, de eldontottem, hogy ez akkor mindennel fontosabb szamomra es megcsinaltam. Meg folyamatban van, de orulok, hogy igy dontottem. Barmkor lehet felrakni fogszabalyzot, 25 evesen is. Ha mar tudsz dolgozni sulu mellett, sporolj ra es hodd el, sokkal jobban fogod erezni magad.
2009. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, az lesz, spórolni fogok rá :)
2009. jan. 3. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!