Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Várjak még a fogorvossal?...

Várjak még a fogorvossal? Miért fáj, ha most tömték be a lyukat?

Figyelt kérdés

Tegnap délután voltam fogászaton magánban. Betömték az egyik fogamat, amit fájlaltam, de most is fáj. Mondta a doki, még tegnap, hogy pár naptól akár 3 héten keresztül is fájhat, mert ugye fúrtá, meg amíg hozzá szokik a fog a töméshez. Ez eddig oké, tegyüknfel, hogy ezért sajog most is. Viszont délután fogmosásnál egy picit reflexből erősebben (olyan erővel, mint a többit) dörzsöltem, és hirtelen belenyilallt a fájdalom! Ugyanúgy, vagy talán még jobban, mint előtte! Viszont lyukat nem látok ott. Az ínyem sem tűnik gyulladtnak egyébent.

Nem tudom mit csináljak. Várjak? Hátha tényleg elmúlik pár nap alatt? Nem akarok plusz beavatkozást, ha nem muszáj, de rosszabbodást sem.


Járt így valaki? Tapasztalatok?



jan. 5. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Vissza kell menni.
jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 scamdemic ***** válasza:
100%
Ha nem látsz sérülést, nem kell visszamenni. Pár nap tényleg kell neki, amíg megnyugszik, de lehet több hét is, ahogy a doki is mondta.
jan. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Várj vele. Nekem is több mint egy hétig fájt a tömött fog, mikorra megnyugodott.
jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kicsit mintha már tényleg javulna, csak ezt a fogmosásnál levő részt nem értem, ha be van tömve a fog, a tömés lezár...

Mellékszál: jövő hétre amúgy is újabb időpontot kell kérnem, mert a felette levő bölcsesség fog is fáj, húzni kell mindenképp... Picit nehezebben is nyitom a számat, de azért még normálisan, remélem ez is csak a tömés és nem kezdődő szájzár. Nagyon pechesnek érzem magam, hogy szinte egyszerre fájdult meg a két fog.

jan. 7. 00:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A fog melyik részét tömték és milyen jellegű fájdalomról van szó? Fájdalomcsillapítót igényel?


Tömés után lehet diszkomfort, érzékenység, ami inkább valamilyen ingerre történik, mintsem spontán, a tartósan fennálló fájdalom nem jó jel.

jan. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Elrontotta
jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Gyógyszert nem igényelt. Közben elmúlt a fájdalom, azóta másik dokihoz mentem. Ő azt mondta, első körben betömi inkább a bölcsesség fogat is, viszont a mellete levő, 7-es fogról is kiderült, hogy lyukas, és érzékenyebb is, így először ezt vette kezelésbe. Persze ez is fájt utána, mert jó mély volt a lyuk, közel a pulpához, na itt kellett már egy Cataflam... Azóta épp ma telt el egy hét, és most mondhatom, hogy biztosan kezd csillapodni a fog, de napokig ez is fájt, meg most is egy kicsit - de lehet persze a bölcsesség fogat érzem - minden esetre jobb a közérzetem...jövő héten megyek vissza, meglátom addig hogy lesz... Az bíztató, hogy javul, így azért remélem nem lesz gyökérkezelés a vége, de kikészít ez a sok fájdalom, macera és bizonytalanság.

Ráadásul régen amiket tömtek sose volt ilyen, hogy fájt utána... nem vagyok hipohonder, de néha már azt gondolom, más baj is lehet az egészségemmel, mert ez szerintem sem normális. így.

Köszi a válaszokat!

jan. 30. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!