Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 28 éves vagyok és most jön a...

28 éves vagyok és most jön a bölcsességfogam nagy fájdalommal. Érdemes megnézetni fogorvossal?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja is ez volt, viszont néhány nap múlva elmúlt, bár a fogam nem jött ki. Aztán el is felejtkeztem róla.

Tegnap megint elkezdett fájni, de még tűrhető volt, ma reggel óta viszont nagyon fáj sajnos.

Érdemes megnézetni orvossal, vagy ez mennyire normális így?



2023. jún. 25. 20:45
 1/8 anonim válasza:
100%
Ha még sohasem nézetted, meg (vagy nem volt röntgen felvétel róla) akkor mindenképp nézesd meg. Maga a fájdalom normális, viszont nem mindegy a fognak/fogaknak az állása.
2023. jún. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg, az sem biztos, hogy van elég helye kinőni, lehet egyből húzni kell.
2023. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez nem hangzik jól.

Rendben, köszönöm!

2023. jún. 25. 21:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Van rá esély, hogy ferdén nő (fekszik az állkapcsodban) és így nyomja a teljes fogsorodat.

Amúgy sem árt, ha a doki kikapja, mert egyéb gondokat is tud okozni sajnos.

2023. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes megnézetni, mert mint nekem is jó mondjuk 24 évesen, diagnosztizálták hogy nem fognak elférni, tolni fogják a többi fogaimat így még akkor kivették mind a 4 et amikor még az iny alatt voltak.Érdemes mindenképp fogorvoshoz menned.
2023. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tervezem a fogszabályzót is, szóval lehet amiatt is muszáj lesz kiszedetni.

Nekem a négyből egy sincs kint még sajnos. Ami most fáj az sincs. Kb egy év mire kijön ha így halad.

2023. jún. 25. 22:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy jobb is ha nem jön ki hanem még elötte kiszedik, nekem nem egyenesen nött volna hanem oldalra így tolta volna a fogaim.Fogorvos csinál röntgent és látni fogja hogyan is állnak a fogak.
2023. jún. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézesd meg. Egy röntgenen látják hogyha nem fér el vagy nem jó irányba nő, akkor elkerülhetetlen a kivétel.

És sokkal fájdalmasabb és hosszabb gyógyulási folyamat ha olyat vesznek ki ami már kibújt

2023. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!