Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolító...

Bölcsességfog eltávolító műtétem lesz. Kettőt is kivesznek. Mire számítsak utána?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kislányom, akivel itthon vagyok. Érdemes utána segítséget kérni a nagyszülőktől? El fogom tudni látni őt? Még sosem volt semmilyen fogászati beavatkozások. Kinek milyen volt a közérzete, fájdalom szintje a műtét után?

jan. 8. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Amíg hat a fájdalomcsillapító, nagyon jól fogod érezni magad. Ez nagyjából 1-4 óra. Utána viszont minimum erős fájdalmat fogsz érezni, de ha nehezen adta magát a fogad, akkor olyan lesz mintha a fejeden keresztül szülnél.


Én azt ajánlom, hogy készíts be gyomorvédőt, erős fájdalomcsillapítót, és azért jobb ha megkéred a nagyszülőket aznapra, hogy jöjjenek át. Lehet csak vaklárma lesz, de ha nem, akkor nagyon nagy segítséget fognak jelenteni.

jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A biztosra megyek.
jan. 8. 14:20
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Első pár nap olyan lesz a fejed, mint a satu.
jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kemény lesz. Tapasztalatom írom, mert én felkészületlen voltam, meg is jártam. Szóval minimum 2 különböző hatóanyagú erősebb fájdalomcsillapító javasolt. Ez azért fontos, mert 6 órát várni kéne ugyanazzal a hatóanyaggal, de 3 óra múlva már erősen fájhat, tehát ezeket tényleg felváltva kell szedni. Pl ibuprofin és diclofenac alapú bogyók.

Gyomorvédő mindenképpen, elejétől szedd. Sajnos én nem szedtem, sok gyógyszer szét is kapta a gyomrom. Utána azért kellett pár nap, mire gyomorvédő helyre tette. Te ezt azért ne várd meg.

Illetve ennyi gyógyszer a májnak se a legjobb, a májra máriatövis kapszulát javasolnék, ez segíteni fog neki is.

Gyereket mindenképpen passzold le. Alsó bölcsességfog esetén lehet hosszabb a gyógyulás, itt akár 2 hét is.


Amit viszont kerülni kell: dohány, alkohol, megerőltető mozgás, tejtermékek

jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Emberfüggő, nekem 4ből 3 műtét után nem volt semmi bajom, a 4.nél 2 hetes szájzár és arcdagadás, de gyógyszer nem kellett
jan. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is kitartást kívánok!

Nekem is most volt a második műtét pénteken,a jobb alsót műtötték,a balt még augusztusban.

Most hamarabb meggyógyultam belőle, de számíts arra,hogy enni, aludni, csinálni úgy unblock kényelmesen nem fogsz tudni vagy 1,5napig tuti,de inkább 2 napig. Nekem most csak addig kellett napi 2*25mg-os cataflam, tehát pénteken és szombaton. vasárnap óta pedig már nem is vettem be egyáltalán gyógyszert. De ez egyéni és első műtét után három napig csináltam ugyanezt. Sok mindentől függ,hogy fogod "végezni". Nekem nagyon bedagadt most is ,és az előzőnél is,illetve tiszta zöld -sárga az állkapcsom és a nyakam. Szájzáram az első műtét után brutális volt, 4-5 napig alig tudtam ujjnyira kinyitni és egy hét múlva ugye varratszedésre kellett menni,féltem is,hogy így hogy lesz,de megoldották. Most már mivel műtét napján este rágtam, ettem "rendes" ételt és beszéltem is,nem lett szájzáram annyira. Műtét másnapján viszont annyira bedagadt az arcom oldalt,meg meleg volt,azt hittem,szétszakad🥲. Ja,igen! Jegeld majd mindenképp,5 percig egyszerre ,aztán tarts szünetet és ne tedd közvetlenül az arcodra,hanem kis törölközőbe tekerve pl. Meg ajánlott éjszaka is megemelt fejjel aludni,persze én nem tudtam,meg a nyakam is nagyon feszült,nyilván,mivel be is zöldültemn utána,azért jól megszenvedtet egy ilyen műtét. Pihenni kell utána, ne hajolgass és emelj, meleget is kerüld aznap legalább,nehogy elkezdjen vérezni. Kajánál annyi a lényeg,tejterméket vagy 4-5 napig ne fogyassz(nekem egy hetet mondtak),meg ilyen kis darabos cuccokat,vagy aki kemény,kicsi és belemehet a sebbe,pl rizs, mogyoró,dió ,mák, akármi,kukorica. Én amúgy rizst is ettem, csak nem aznap,meg próbáltam másik oldalt rágni és utána vízzel kiöblítettem a szám.

Szájápolásról annyit ,hogy aznap nem mostam fogat, de utána naptól igen és vettünk Clorhexamedet ,azzal este szoktam egyet öblíteni (nem zubogtatva,csak körbe"engedve" a számban),de jó pl Corsodyl is, nyáron az első műtét után azt használtam,de a mostani olcsóbb,ezért váltottam. Nem okozott gondot,nyilván ne piszkáld a varratot,de a fogad ott is meg kell mosni óvatosan, és az öblítés jó fertőtlenítés gyanánt. Mikor mentem varratszedésre,mondták, hogy minden rendben van és szépen gyógyul a sebem. Úgyhogy ezekkel az infókkal tudok szolgálni. :) Remélem segítettem! Jó gyógyulást előre is!

jan. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

igen, mindenképp legyen ott veled valaki,aki segít neked is,illetve a kislányoddal.

jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Szia sorstárs! Csak,hogy tudd,ugyanebben a cipőben vagyok. Nekem is két fogam húzzák lassan..rettegek.Szorítok magunknak! Kicsit megijedtem a válaszok miatt,mert nekem nincs segitsegem,csak a férjem,de remélem,elég lesz.
jan. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mindenkinek köszönöm a tanácsokat!

Ma kihúzták a két fogamat. Az első órákban, míg az érzéstelenítő hatott, kellemetlen volt beszélni. Rágni tudok, nem is fáj, viszont a szám nagyra tátása igen.

Kicsit be van dagadva az arcom, de ez abszolút nem zavar.

A doki azt mondta, hűtsem, de ne fagyasszam. És meglepődtem, de ehetem mindent.

jan. 9. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!