Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magán fogászaton hogy számoljá...

Magán fogászaton hogy számolják az árat?

Figyelt kérdés
Fogászatra kellene mennem remélem csak tömés de lehet gyökérkezelés. Néztem magán fogászatot és nem tudom mire mit számolnak fel, van állapot felmérés, panoráma röntgen, tömés, gyökérkezelés 1-2-3 csatornás stb. Nézzük pl nekem gyökérkezelés lesz 1 csatorna az lesz 40.000ft viszont ehhez tudtommal röntgen is kell akkor a röntgen árát kB 10.000ft is hozzáadják a 40.000hez vagy ha már ottvan a számba lehet megnezi a többi fogam is és akkor az állapot felmérést is bele számítja? És akkor így a 40.000 gyökérkezelés helyett lehet a vége vagy 60.000? Vagy a 40.000be bele tartozik a többi?
jan. 8. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor először voltam fizettem a röntgent és a tisztítást a gyökérkezelés megkezdésekor, mivel itt a felmérés ingyenes volt. Utána mentem betömték a gyökeret, majd mennem kellene a végleges tömésre, de irtó drága, már így is meghaladta az 50 ezret 1 fog. Sajnos van még rossz fogam.
jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Juteszembe, még mondták, hogy 3 honap múlva lesz egy ellenőrző röntgen is, az iá plusz pénz.
jan. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az atól függ mit tár fel közben, de amúgy nyugi, mert a legtöbb helyen van részletfizetési lehetőség.


Ha pedig nem olyan fontos fog (mert ígyis van elég, meg nem olyan helyen van), vagy úgyérzed elég rozoga már akkor a "fogkiemelős" húzással jársz a legjobban.

jan. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért nem az orvost kérdezed?Cikinek tartod egy szolgáltatótól megkérdezni a szolgáltatás árát?

Én egyébként jártam úgy,ugyanannál az orvos team-nél,nem számolt a dokinő röntgent-mondván neki van szüksége rá a munkához,néhány év múlva ugyanott felszámolták,pedig akkor is ők dolgoznak a felvétel alapján,én mi a fenét kezdjek vele...

jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyökérkezelt, gyökértömött fog egyébként is csak 5 év garantáltan, aztán lutri, de lényegében az összes ilyen fog elkezd szépen tünetmentesen belülről rothadni, és gócokat képezni.

Nem is terhelheted úy mint egy egészséges fogat, meg lazább is lesz alapból, és idővel beszürkül..


Aztán jön majd a fogászzseni nagyötlet, hogy akkor "rakjunk rá koronát"... Na persze...


Tudod ha valódi meg igényes és tartós munkát csinálnának akkor aranyat használnának, vagy minimum ezüst amalgámort mint régen, mert ezek a fémek antiszeptikusak azaz nem él meg rajtuk és a közelükben sem semilyen baktérium, de ehelyett vannak az olcsó műanyagvackok, meg is lehet szagolni utána azt a fogat.


Akkor már inkább az a pár gram ezüst-ólom, de legalább nem büdös! Bár még mindíg az arany a legjobb!

jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Általában úgy van, hogy az állapotfelmérés akkor fizetős külön, ha semmi mást nem akarsz, illetve ha ott kezelteted magad, akkor ezt levonják a kezelésből később, de van ahol nem kapod vissza ezt. Ha pl. neked egy gyökérkezelés kell és 1 csatorna ami 40,de kell egy panoráma rtg., az plusz 10,tehát az már 50. De itt jön be, hogy akkor pl. egy gyógyszeres tömésért külön kell fizetni, fedőtömésért kell-e külön fizetni, a csatorna műszeres hossz meghatározáshoz kell-e külön fizetni, szóval bonyolult és egyéni minden esetben. De az tuti, hogyha először mész, az minimum egy panoráma rtg.
jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A fogorvosoknal visszatért a régi módi. Csak húzás van.
jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!