Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a bölcsességfog...

Mennyire fáj a bölcsességfog húzás?

Figyelt kérdés
Hamarosan kihúzzák két bölcsességfogam,két hét eltéréssel. Rettegek..pedig van gyerekem,szültem már,akkor azt hittem nem fogok ezentúl semmi fájdalomtól félni...erre itt vagyok,meglett harmincasként,és rettegek :) elvileg ki vannak nőve,bár nem teljesen. Fogorvos húzza ki,nem kell szájsebész. Mennyire fáj? És utána? Gondolom,mivel jó nagy a gyökere,nagy seb is lesz? Milyen hamar gyógyul?

jan. 9. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Nekem annyi érzéstelenítőt adtál, hogy semmit nem éreztem, pedig szájsebészeten kellett befejezni.

2 öltéssel összevarták a helyét, kb. 1 hétig volt kellemetlen.

jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Hát nem egy leány álom. Érdemesebb lenne egy jónevű szájsebésszel csináltatni, aki profi módon meg tudja csinálni.
jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
1-2 perc alatt kint van.Kapsz érzéstelenítőt,tompa,feszítő érzés lesz.Mondjuk fiatalon még "kapaszkodik" a fog,idősebb korban könnyebben kijön.
jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is fogorvos húzta ki az egyik felső bölcsességfogamat. Kaptam érzéstelenítőt, a húzás egyáltalán nem fájt, gyorsan ki is húzták. Utána írt fel a doki fájdalomcsillapító tablettát, aznap délután meg este vettem be belőle, másnap reggelre már egyáltalán nem is fájt, hamar begyógyult, nem volt vele semmi problémám. Én is nagyon féltem tőle, de így utólag azt mondom, hogy felesleges volt stresszelnem emiatt.
jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Maga a foghúzás nem volt vészes, csak az érzéstelenítő beadása fájt. Felül semmi gond nem volt húzás után alul kb. egy hétig fájt, de sima fájdalomcsillapító elég volt rá.
jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb egy percig tartott míg a doki kikapta. Pedig úgy éreztem, nem hatott még az érzéstelenítő, aztán mégis. Én gyerekszülés előtt állok és mivel mindkét foghuzasom nulla fájdalommal járt, így nem tudom még azt sem majd mondani, hogy minden fájdalomra fel vagyok készülve.
jan. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6 könnyű szülést! Remélem olyan helyen szulsz,ahol van valami fájdalomcsillapítád,nálunk nem volt semmi (nincs lehetőség epidurálisra,más még nincs). De nekem egyéb miatt is nehezebb volt,egyáltalán nem biztos,hogy neked is fájni fog!


Köszönöm a válaszokat,elfelejtettem írni,hogy a két felső fogamrol van szó!

jan. 9. 21:11
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem gyulladt nem fáj.
jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
1-2 perc alatt kint van, ha nem áll keresztbe. Sajnos ha keresztbe áll, akkor lehet, hogy 10 percig vagy tovább is rángatnia kell az orvosnak, pláne ha lenti. A húzás nem fáj, csak miután elmúlt az érzéstelenítő.
jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Szia, megértem, hogy félsz, én is féltem, mindhárom bölcsességfog húzásnál (2 év alatt volt meg a 3 húzás) 9, igen, még a harmadiknál is, pedig az első kettő sem fájt 😂


Nem fájt, csak az érzéstelenítő injekció kicsit. Azt óvatosan beadja a doki, kell várni 10 percet, utána nekem mindháromszor fogat egy mozdulattal kihúzta, 2 perc se volt.


Nekem kb. háromnegyedig fog kinőve, nem varrták, nem kellett vágni az ínyt.

(Ha összevarrják, akkor még egyszer vissza kell menni a varratszedésre, ha nem felszívódó varrat.)



Antibiotikumot nekem az alsó bölcsességfognál írtak, mert alatta gennyes volt. Felsőnél nem írtak, rákérdeztem, azt mondták, nem szükséges. Lehet, hogy neked is írnak majd, ahogy az orvos érzi, ott majd kiderül ez is.



Pár tipp az utána következő napokra, nekem ezek segítettek, mindháromszor húzásnál. Mindent el fog neked mondani a fogorvos/asszisztens, de a lényeg:



- Amíg ki nem megy az érzéstelenítés, tilos enni (amíg zsibbad a szád), ez órákat jelent. Tehát előtte egyél. Utána cukrosat igyál, nenogy elájul az éhségtől.



- Nem szabad pár napig szénsavasat, alkoholt, tejet inni, ezekre googlizz rá.



- Óvatosan az evéssel pár napig, másik oldalon rágj, ne egyél darabosat, ami beleragadhat (rizs, popcorn, magok stb.), erre is érdemes rágooglizni.



- Nem szabad a húzás helyét piszkálni, hadd gyógyuljon.



- Óvatosan kell utána pár napig fogat mosni, elmagyarázzák majd. De a lényeg, hogy nem szabad köpködni, öblögetni. Hanem beveszed a vizet a szádba, oldalra döntöd a fejed, és így mozgatod meg a vizet, fejet döntögetve. Utána oldalt kicsurgatod óvatosan a vizet.



- Elmondják majd, hogy milyet öblögetőt használj. Olyat tilos, mint a Listerin, gyógyszertárban kell rendeset venni, pl. Curasept, vagy Corsodyl. Ezt 2 hétig kell kb. használni a húzás után.



- Ha adnak antibiotikumot, azt végig kell szedni, nem szabad nyilván félbehagyni

jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!