Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » "fehér" fogtömés, de hogyan?

"fehér" fogtömés, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A fogorvosom szerint, (meg hát szemmel látható), hogy agyon élesek a zápfogaim. Evvel az a probléma, hogy akár h mosok fogadt, mindig marad vmilyen szemmel nem látható ételmaradék, amitől ilyen barázdásak lesznek a zápfogaim rágófelülete (kezd lyukadni -.-)


(Jah, igen... Múltkor voltam tömésen, és azt mondta a doki, "fogszínűt fog betenni" stb stb... azt nekem rohadtul ezüstszínűnek hat... miért?)


Olyan 1 év múlva tuti, hogy ki is fognak lyukadni...

Van vmilyen mód rá, hogy amikor betömik, ne lehesen látni a tömést... Hogy ha kinyitom majd a számat akkor ne az a csúnya fémszívű amalgámtömés legyen a fogaimon?


+Esetleg vmilyen megoldást tudtok mondani az elkerülésre?


2010. okt. 22. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Már nem tömnek amalgámmal.
2010. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem értem igazán a kérdést. Ha fehér tömést rakott volna a fogadba az orvos, akkor azt nem lehetne látni.


Ha te fémes színűnek látod, akkor bizony akár fog színűnek nevezi, akár nem, az nem fehér tömés, ami benne van.


Keress olyan fogorvost, aki lecseréli neked az amalgám töméseidet fehérre, ha van rá pénzed.


Van, aki azt mondja, a nagy tömések nem lehetnek fehérek. Ez nem tudom, mikor, milyen esetben igaz. Nekem egy nagyon nagy tömésem is fehér a rágófogamban, és nincsen gond vele. L/22

2010. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Már nem tömnek amalgámmal"


Ez egy tévedés.

2010. okt. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Esztétikai fogászatban járatosabb fogorvost keress.

A töméseket lehet pontosan fogszínűre csinálni vagy "inlay" módszerre cserélni.


A másik problémád a rágófelszínen mély barázdákra utalhat. Ezt is lehet kezelni a szuvasodás megelőzésére.

Speciális anyaggal fel lehet tölteni a barázdákat, hogy ne maradjon benne ételmaradék. (barázdazárás)


[link]

Olvasd el és érdeklődj nála telefonon.

2010. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2010. okt. 25. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!