Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fog pótlása hogy lehetsége...

Egy fog pótlása hogy lehetséges még, ha nem akarom a jó fogaimat lecsiszoltatni, illetve implantátumot sem szeretnék?!

Figyelt kérdés
jan. 10. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy baleset miatt tört le a 80%-a elől az egyik metszőfogamnak. Annyit csinált a doki, hogy fogta a kis csonkot, formára csiszolta tett bele egy csavart, mintát vett ami alapján a fogtechnikus megcsinálta azt az egy darab fogat,mikor pedig kész lett, a doki egy speckó ragasztóval felragasztotta. Ennek már 8 éve és teljesen jó. Akkor 50ezret fizettem érte, de se el nem színeződött, se semmi baja nem lett az évek során hála istennek.
jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Foghiányt pótolni implantátum vagy a szomszédos fogak lecsiszolása nélkül nem lehet.
jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Egyes vagyok. De lehet! Ahogy leírtam. Csavart raknak a fogba és arra építik fel az egy darab koronát. Talán nem annyira stabil,mintha a mellette lévőket is lecsiszolnàk, és úgy ragasztanâk fel a fogakat, de működik, mint írtam már jó sok eve.
jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem a fog gyökerét is el kell távolítani.
jan. 10. 12:08
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Létezik csiszolásmentes fogpótlás is, de ennek feltételei vannak, az orvos megnézi és majd megmondja, hogy lehetséges-e nálad is ilyen.
jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#3 Azt csapos koronának hívják és nem foghiányt pótolnak vele, hanem egy gyökeret építenek fel vele.

#5 A csiszolás mentes fogpótlás az maga az implantátum. Nem ugyan az, amit #1#3-as írt, mert ezt a kihúzott fog helyére, vagyis magába a csontba csavarozzák bele.

Vagyis a hídon vagy az implantátumon kívül nem létezik más hosszú távú megoldás. Kivehető klipszekkel persze lehet próbálkozni, de ezek ideiglenesnek vannak kitalálva (volt már hogy másnapra eltörött/lepattant) és nem arra valók hogy a rágóerőt elbírják.

(#2 voltam)

jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nem létezik olyan pótlás egy fog hiánya esetén, amely csiszolás- és implantátum mentes. Ideiglenes célból léteznek klipszek, minimálinvazív fogpótlások, de azok rövidtávon alkalmazandók, amíg elkészül a végleges.
jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Erről mit gondoltok?

[link]

jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 ezt ún. maryland hídnak hívják. Szintén csak ideiglenes megoldásnak jó, ami valamivel tovább tart, mint a kivehető klipsz. Ehhez képest viszont nagyon anyagigényes. Ha megnézed az árlistáját a belinkelt rendelőnek, ott ki tudod számolni, hogy egy foghiány esetén is ezeket számolnák fel: ribbond szalaggal pótlás foganként 70 000 (ebből lenne 2 a két szomszédos fogra), ribbond szalaggal köztitag 80 000, és valószínűleg a sínezést is felszámolnák foganként 60 000. Ehhez képest egy fémkerámiáért (ami tartósabb megoldás) foganként csak 55 000-et kérnek.

Egy ilyen pótlás pedig azért nem lesz hosszú távon tartós, mert a foghiányt pótló tag terhelése nem oszlik el megfelelően a tartó fogakon és tulajdonképpen csak a ragasztott felületet terheli az erő. A ragasztás pedig egy idő után törvényszerűen engedni fog, a réseken bejutnak a baktériumok, ami szuvasodáshoz vagy a pótlás töréséhez vezet.

jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6-os, nem implantátum, nézz utána.
jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!