Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Betömték kb fél éve a fogam,...

Betömték kb fél éve a fogam, 1 hónapja mégis el kezdett újra fájni. Menjek másik fogorvoshoz magánba?

Figyelt kérdés
Tudta a doktornő, hogy fájt a fúrás, mégis betömte. Én úgy tudtam, hogy amíg fáj a fúrás, addig nem lehet betömni, mert később ismét fájni fog a fog. Félek visszamenni hozzá, mert nem hatott semmit az érzéstelenítő, és nagyon fájt a fúrás.

jan. 19. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha elmész ezzel magánba, akkor várhatóan minden más fogászati problémáddal is mehetsz oda. Tapasztalatom szerint a körzeti nem annyira szereti, ha más is dolgozik ugyanott, ahol ő.
jan. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Ha nem bízol a doktornő munkájában, akkor szerintem menj el nyugodtan máshoz, mert utána megnyugszol, illetve tényleg lehet olyan, amit a körzetis elrontott és így kiderül.

Az első hozzászóló miatt írom, hogy a körzetist pedig nem érdekli, ki hol mit dolgozott a fogadon, millió élethelyzet van, amikor nem tudsz hozzá elmenni és muszáj máshoz.

jan. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj el magánba, ott majd kikezelik, de ne halogasd.
jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem bízol az orvosodban, akkor mindenképpen váltani kell, mert ezen a ponton mindegy mit fog csinálni, nincs meg a bizalom iránta.

Amit leírtál, az egyébként hülyeség, a fúrás, amint túl megy a zománcon, kellemetlen, vagy akár fájdalmas is, de mivel a fájdalom alapvetően teljes mértékben szubjektív, ezért valakinek jobban, valakinek kevésbé, minél közelebb van a fogbélhez, annál fájdalmasabb és nagyobb a rizikója, hogy egy mély tömés miatt végül gyökérkezelni kell. Ezért kapsz ilyenkor érzéstelenítőt, ami ebben az esetben akkor nem hatott, de ez nem azért történt, mert ő csak egy körzeti, hanem azért történt, mert ilyen előfordul. Egy millió oka van, hogy miért nem hat egy érzéstelenítő, például hogy neked nem ott fut az ideged, mint a tankönyvben írják, esetleg fogyasztottál valamit kezelés előtt, amitől pörög a keringésed (drogosokat, alkoholistákat például nagyon nehezen lehet elérzésteleníteni pont emiatt), míg Gézának elég fél adag, addig neked másfél kell stb. ez nem egzakt tudomány, szólni kell, hogy még mindig rossz, egy tömésnél azért el lehet érni 100 %-os zsibbadást (kivéve - ismétlem - ha valaki aktív drogfogyasztó, ők annyira hiperszenzitívek, hogy már attól ugrálnak a székben, mert az ember tükörrel elhúzza az orcájukat), de szólni kell róla.

jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor nekem 3 érzéstelenítő kell?
jan. 19. 16:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat, hogy neked 3 érzéstelenítő kell. Az sem mindegy, hogy milyen fogról van szó, alsó őrlő területen nem a fogat, hanem az azonos oldali ideget zsibbasztják el, ez ha úgy tetszik “találomra” történik, tanult referenciapontok alapján, most hogy neked végül tényleg ott, vagy kicsit feljebb, kicsit lejjebb, kicsit hátrébb van, ezt soha a büdös életbe senki nem fogja tudni megmondani.
jan. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pedig tapogatta a doktornő, és mondta, hogy jó helyre adta be
jan. 19. 17:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó, én ennél többet erre nem tudok mondani, mint amit leírtam. Mint említettem, sok ember sokféleképpen reagálhat az érzéstelenítőre. De ha azt akarod hallani, hogy a doktornő egy világ balf@sza, hiszen nem zsibbadtál el, amúgy is körzeti, akkor tessék: ennyi leírás alapján bizton állítható, hogy a kedves doktornő az ecseri piacon vette a diplomáját.
jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!