Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha előfordul idegsérülés a...

Ha előfordul idegsérülés a bölcsességfogműtét során helyre tud jönni?

Figyelt kérdés
Az egyik bölcsességfogamnál közel fut az ideg a fog gyökeréhez. Figyelmeztett az orvos, hogy előfordulhat sérülés és legrosszabb esetben 2 hónapig tartó zsibbadàssal számolhatok. De erre nem nagy az esély szerinte. Ennek ellenére azt olvastam, hogy nagyon gyakori, sokaknál évekig tart, de az is lehet hogy örökre.

jan. 26. 02:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csináltat röntgent, akkor látni fogja az ideget, úgy sokkal jobban tudja hogyan kell kihúzni.

nekem egyszerre mind a 4-et húzta ki műtéten, semmi bajom nem volt.

jan. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erre nincs megfelelő válasz, csak akkor tudod meg, amikor már megtörtént a művelet. Neten sok rémtörténetet lehet olvasni, de nem az lesz az alap, szerintem meg semmi bajod nem lesz utána, viszont nyilván kockázata mindennek van.
jan. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon-nagyon sok embernél előfordul. Van, akinek 5 év után is zsibbad az arca a műtét után és örökre is úgy maradhat. Nekem nem okoz akkora szenvedést a bölcsességfog, hogy ezt a kockázatot vállaljam.Igazából kvàzi a fogorvos kényszerítette rám a dolgot,de abban sem vagyok mindenáron biztos, hogy annyira szükséges a műtét, csak hát ez a mániájuk mindig. Egyszer begyullad a fog akkor ki kell szedni. Ez a legegyszerűbb, nekik..
jan. 26. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó, lehet te jobban tájékozott vagy ebben akkor, de ha nem annyira muszáj, akkor lehet én sem vetetném ki, ezt nálad nyilván te tudod, te érzed,várj vele akkor.
jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Update!Lemondtam a műtétet és másik orvost kerestem. Az eredmény ugyanaz, csak még többe kerül a műtét, mint az eredeti orvosnál és még két hónapot várhatok, pedig már most is minden nap nagyon fájnak a fogaim👍 Ct-t nem hajlandóak csinálni mert szerintük nem nagy a rizikó. Mikor megkérdeztem meddig tart a zsibbadás,érzékvesztés ha tényleg megtörténne az idegsérülés azt a választ kaptam, hogy max. pár hétig, a másik orvos szerint két hónap, ami sajnos nem igaz. Már teljesen tanácstalan vagyok és nem akarom elhinni, hogy ilyen simán képen hazudják az embert.
febr. 6. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!