Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért érzékeny a tömött fogam...

Miért érzékeny a tömött fogam 2 héttel a kezelés után is?

Figyelt kérdés

Az egyik örlőfogamat 2 hete tömték, az első 4-5 napban még harapásra is érzékeny volt, hidegre és melegre szintén. Harapásra már nem érzékeny, de hidegre még valamennyire igen.


Másnak is tartott ennyi ideig a tömés utáni érzékenység?



jan. 27. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha nagy volt a tömés akkor sokáig lehet még érzékeny.
jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Lehetségesen pár hét aztán elmúlk

Bár volt amit nekem gyökérkezelni kellett utána tömettem be így gond nincs vele

Nagyon ne erőltesd a hideget ha érzékeny hadd gyógyuljon meg talán ha benyomnál némi kálciumot az se ártana

jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Azt szokták erre mondani a fogorvosok, hogy az ideg "visszahúzódik" lassan. Azonban az elképzelhető, hogy ha a pulpaüreg és a tömés között csak nagyon vékony dentin (foganyag) maradt, akkor (mint pl. esetedben) a fogideget tartalmazó, a vékony foglemez mögötti pulpaüreget gyorsan elérik a külső ingerek.
jan. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as valasz, csak en nem tudtam volna ilyen szakszeruen.

Nekem harom ilyen esetem volt. Nem nagy, inkabb mely tomesek. Ket esetben honapokkal kesobb begyulladas es gyokerkezeles lett a vege. De szamitottam ra, mert kicsit sem csokkent az erzekenyseg.

Harmadszorra viszont, es 11 eve ennek, volt egy hasonloan erzekeny fogam tomes utan, de fogorvos mondta, varjunk, meg meg is nyugodhat a fog. Es kert, ovakodjak a tul meleg, tul hideg eteltol.

Itt meg szinten volt egy gyanus erzes par honap mulva, de aztan teljesen elmult.

Az egyik gyokerkezelt fogam viszont anno mar arra is erzekeny volt, ahogy beszivtam a levegot, direkt, tesztelve, faj-e.

tegnap 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha nagy a tömés, akkor örökre ilyen maradhat.
tegnap 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!