Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A letort fogakat, amiknek a...

A letort fogakat, amiknek a koronajabol alig latszik ki valami, azokat is (relative) konnyen ki tudja húzni a fogorvos a kesobbi fogpotlashoz vagy ezek szajsebeszeti esetek?

Figyelt kérdés

Eloszor is kiemelnem, nem akarok kifogast keresni. Nyilvanvalo hogy az en hibam hogy elhanyagoltam a normalis fogapolast. De szeretnek valtoztatni.

Annyi mentsegem van hogy borzaszto szegyenerzet van/volt bennem es foleg ez akadalyozott meg abban hogy meg akkor elkezdjem a kezeleseket amikor menthetoek lettek volna a fogaim. Osszessegeben annyira nem rosszak a fogaim, az alsokkal nincs nagy gond, de a felso kozepsok azok nagyon rossz allapotban vannak. A metszofogak kozti 4 fog kozul egy letorott, egy szabadszemmel is teljesen lyukas es csak ido kerdese hogy letorjon, egy kb kozepesen egy pedig kezdodoen szuvas.



jan. 29. 07:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem kell szegyellnem magam, az orvosnak ez a munkaja, ezert fizetek neki. De alapbol ilyen termeszetu vagyok. (Pedig soha nem szegyenitettek meg, de tudatosan kerulom is az ilyen szitukat) Az is biztos hogy nem az en fogaim lesznek a legrosszabbak amikkel valaha dolga volt de ez akkor is
jan. 29. 07:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az en dokim mindent ki tudott kapni. Meg azt is, ami az inyig le volt torve.


Az erzes ismeros.

jan. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nagy lepes nekem.

Az utobbi evekben mosom a fogam. Azt talan sikerult elernem hogy az egeszseges fogaim nem romlanak olyan utemben, ugyanakkor nyilvanvalo hogy a szuvasodast ez nem forditja vissza. Szeretnek valtoztatni az eletemen, aminek ez az egyik lepese es talan egy kis megnyugtatast varok itt.

jan. 29. 07:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, aki nalam jobban retteg a fogorvostol. Mar a varoteremben kiver a viz, ha megerzem a szagokat, a hangokat.


Kellett jarnom nehany hetig kezelesre, sok furas, gyokerkezeles, huzas.

Semmit nem ereztem, csak a fajdalomcsillapito injekciot.


Kezdd el, minel elobb. Tuti, h az onbizalmadra is nagy hatassal lesz.

Kitartast es sok sikert

jan. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Eleinte a fajdalomtol valo felelem volt amivel vedekeztem a fogorvos ellen. De ez hazugsag volt, pontosan tudom hogy nem fajdalmas, maximum kellemetlen. Nehany eve volt egy foghuzasom, semmit nem ereztem belole. Masok tapasztalata is hasonlo hogy szo sincs fajdalomrol. Ahogy irtam is az igazi ok a szegyenerzet volt es a kenyszer hogy magyarazkodni akarok, pedig az orvost se nem erdekli es nem is szukseges.


Koszonom a valaszokat.

jan. 29. 08:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem minden foghúzással a szájsebészetre küld az sztk-s fogorvos.
jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Rengeteg dolog miatt, romlik el az ember foga. Nekem pl fogszabalyzó kellett volna már gyerekkoromban.

Túl közel vannak a fogaim egymáshoz, nincs köztük hely. Így nem lehet normálisan tisztìtani.Arról hogy felnőtt koromban is lehet fogszabályzóm, fogalmam se volt. Mentális zavarokakkal is küzdöttem, elhanyagolták magam. Anyagilag egészségileg az utolsó helyre raktam magam a családban, ha valamire kellett a pénz mindig adtam. Eszembe se jutott, hogy azt a pénzt magamra is költhetem, (vagy a fogaimra) beletörődés depresszió stb. Reflux betegség, a stresztől. A gyomorsav oldja a zománcot. Bántalmazó család, bántalmazó kapcsolat, stb. Ennek az az eredménye, H nem vagy elég fontos magadnak, nem küzdesz azért ami jár neked. Szóval ne ostorozd magadat, valamiért az ember eljut odáig hogy úgy "dönt" elhanyagolja magát. Én 40 évesen kezdem el azon gondolkodni H vagyok-e magamnak annyira fontos MAGAMNAK(!) Mert a családból senki nem m hogy leszarom kivel mi van, de rendberakom a fogaimat. Milliós kiadás lesz... Igen magamnak köszönhetem, hogy eljutottam idáig. Csak ez is egyfajta önfeladás, valahogy el kell jutni idáig... Ma megyek fogorvos. Szurkoljatok hogy minden rendbe legyen! Kitartást mindenkinek! :)

márc. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd irj, h hogy sikerult!🤞
márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!