Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Teljes felső és majdnem...

Teljes felső és majdnem teljes alsó műfogsor, mennyi idő alatt készül el, ha már rendbe hozták a fogakat? Zuglóban vagy környékén tudnátok ajánlani jó szakembert?

Figyelt kérdés

Most tartok ott, hogy még egy fogam kezelése van hátra és jöhet a fogpótlás. A jelenlegi szájsebészem nem egy informatív ember, de jó szakember. Rengetegen járnak hozzá, ezért mindig gyorsan leráz. Így nehezen húzok ki belőle bármiféle információt. :-(

Már gondolkodtam, hogy a fogpótlást nem vele csináltatom, épp ez a információhiány miatt.

Szeretném tudni, mikorra lesz végre műfogsorom. Mennyi idő alatt készülnek el általában?



2017. szept. 26. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában lenyomat után egy hét múlva próba és rá egy hétre kész a fogsor, persze orvosa válogatja.
2017. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megkérdeném, ez a "majdnem teljes alsó műfogsor"mit takar? Mármint hogy mennyi fog maradt?
2017. szept. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Alul 6 egész és egyet meghagyott gyökér kezelve, hogy arra rá lehet építeni. Ezen kívül semmit nem mondott a fogsorról a doki. :-(

Felül kettő ép fogam van még és ott is van egy fél, amire rögzíteni akar.

Tegnap húzta ki az egyik felső nagy metszőfogamat. Azt is gyökér-kezelni akarta, de időközben begyulladt. Nagyon megszenvedtem vele. Hétvégén bedagadt, sajgott. A húzásnál már az injekciózás is nagyon fájt, a foghúzás pedig rettentően. :-( Még egy adag injekciót benyomott, majd kihúzta fájdalom nélkül.

Ennyit egy fogammal sem szenvedtem. :-( Egy óra elteltével a falat kapartam a fájdalomtól. Fájdalomcsillapító, borogatás, nagy nehezen alvás. Az segített, de kicsit még mindig fáj. Antibiotikumot is kaptam.


Ez a foghúzás totál elvette a kedvem ettől az orvostól. :-( Másikat keresek!


Másfél éve egyik fogamat még vésni is kellett. (másik szájsebész volt) Az cseppet sem fájt! Sajnos, az a doki kiment külföldre. :-(

2017. szept. 26. 18:27
 4/4 A kérdező kommentje:

Természetesen, kikérem más orvosok ajánlatát is, de addig is érdekel másoknak mennyi idő alatt készült el a műfogsor.

Megvárom, míg begyógyul és akkor nekiindulok keresgélni.

2017. szept. 26. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!