Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gócos fogat meghagyni, vagy...

Gócos fogat meghagyni, vagy kihúzni minél előbb?

Figyelt kérdés
Van egy gócos fogam, már régebben gyökérkezelve volt, azt mondta a fogorvos már nem lehet vele mit csinálni, max kihúzni. Nem tudom meghagyjam-e így a góccal, vagy inkább huzassam ki, ő sem tudja megmondani, hogy milyen komplikációkat okozhat egy gócos fog, mert személyfüggő lehet. Ti mit gondoltok? Volt már valaki hasonló helyzetben?

febr. 3. 19:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Semmi bajod sem lesz ha kihúzza. Enni is tudsz majd gond nélkül. Ne parázz rá szerintem. Nagyobb bajt csinál az a fog, ha ottmarad. Már meg sincs a fele, a gyökérkezelt fog általában szétesik amúgy is pár éven belül és elveszted. Pótoltathatod, ha akarod, de nélküle is lehet létezni.
febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

10.

A gocot vennék ki!

febr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

en irtam a rezekcio opciot.


Nem vagyok fogorvos, de apum az.

az en fogamat rezektalta, azert nem huztuk ki elösszor mert alul a 4es.

VISZONT ket evre ra aztan huztuk es azota kaptam oda implantatumot es potlast igy.


Ha a dokid csak azert nem javasol rezekciot mert letört a tömes belöle az fura...hat akkor csinalja ujra a tömest :-D

persze attol is függ milyen a csonthartya milyen allomanyban van benne a fog..szoval mekkora a goc, mennyire ette szet ott a szövetet esetleg a csontot a gyulladas...laza e a fog, lazulni fog e a fog? ezek mind lehetseges opciok.


Utolag nalam pl vissza gondolva egybol huzhattuk volna de apum mindenkepp meg akarta anno menteni..en meg ugy voltam vele neee inkabb szedjuk ki es tul vagyok rajta. aztan nesze ket evre ra huzni kellett.


Örlöfog azt irtad? alul? felül? elso vagy hatso?

Termeszetesen fogsz tudni enni ne aggodj es esztetikailag sem lesz gaz ha hianyzik. Hosszutavon biztos javasolni fog fogpotlast a doki..itt aztan penz kerdese mit...

hidat? (azaz lecsiszolja az elötte / mögötte levöt es ugy egy hidat epit)

vagy egybol implantal...

mind lehetosegek.


Rezekcio avagy huzas elött en MINDIG masodik velemenyt keresnek.


ja es a goc igen eltunik..mivel a rezekcio errol szol.

nezzel meg par you tube video vagy kepet.

Ott egy gyulladas egeszen a fog vegenel ott felvagjak de milimili mili meterekrol beszelunk... kikaparjak a gocot lecsionek a fog vegebol bevarrjak es ennyi)

febr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

13, ez a rekezálás bármilyen rossz fognál működőképes lehet?


Nálam az a helyzet, hogy ezt a fogamat az előző fogorvosom már 5 éve ki akarta húzni olyan rossz állapotba volt, majd elmentem egy fogorvoshoz akit sokan ajánlottak, gyökérkezelte és azóta jó volt.


Most viszont letört belőle egy darab, betömte, de azt mondta már olyan rossz állapotban van, hogy a góc miatt inkább ki kellene húzni.


Ezt a rezekálást nem említette, de majd lehet akkor rákérdek, másfél hét múlva megyek kb kihúzni. Nem tudom érdemes lenne-e elmennem másik helyre megnézetni még előtte, nem szívesen válok meg a fogtól, de félek sokat már nem lehet ezzel tenni :(

febr. 6. 21:14
 15/19 anonim ***** válasza:

Gócos fogat nagyon nem érdemes úgy hagyni. Azt nem értem, miért nem tudja megmondani, hogy milyen következményekkel járhat, hiszen mindennapi probléma vmilyen elektív műtét (pl térdprotézis) előtt álló beteg góckutatása és nem egy krokodilkönnyet láttam már, ahol azért maradt el egy műtét és lehetett várni további fél évet, mert egy héttel a tervezett időpont előtt járó beteg beesett, azt kiderült, hogy minimum 3 gócos foga van, még ha most azonnal ki is húznám, az egy hét alatt nem gyógyulna be. Ezzel azért illik tisztában lenni. Plusz nyilván gócbetegség lehetősége is fennáll. Nyilván nem fog mindenkinek kihullani a haja, de azért esély van rá. Bőrbetegségek, nőknél teherbe esési problémák, krónikus arcüreggyulladás. Hogy néhány példát mondjak csak.

Ha nem bízol a fogorvosodban, akkor el kell menni máshová is megkérdezni. A rezekció nem megoldás minden ilyen esetre, lehetnek ott olyan anatómiai képletek, ami miatt rendesen ellenjavallt, de amúgy is alapfeltétele a jó gyökértömés, ha ez bármi miatt nem kivitelezhető, például félúton anatómiai akadályba ütközik az orvos, akkor nem megoldás a műtét.

febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A fogorvosom annyit mondott, hogy van akinél okoz problémákat a góc, van akinél nem feltétlenül, így előre nem lehet megmondani pontosan mivel járhat, de én is kockáztatosnak érzem hosszútávon így hagyni.


Nem szívesen húzom ki, mert a gócot leszámítva amúgy nem érzem olyan rossznak a fogat, fájni nem fáj, meg hasonlók (gyökérkezelt), így ha kihúzom biztos hiányozni fog, hogy már nincs ott fog. Elvileg belül már elég rossz állapotban van, lehet, hogy akkor ezért nem javasolta a rezekciót a fogorvosom. Ha jól értettem a dolgot, már elég kevés van meg az eredeti fogból és a nagyrésze belül tömve van, vagy valami ilyesmi, emellett pedig belül be is van gyulladva(?).

febr. 9. 09:36
 17/19 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem, hogy van egy gyökérkezelt fog, ami végül nem lett sikeres. Így röntgen nélkül látatlanban nem lehet megmondani, hogy mi miatt nem, de amúgy röntgennel is maximum tippelgetni lehet. Ha jó benne a gyökértömés, tehát mondjuk egy erős gyulladás miatt nem lett sikeres a kezelés, ami amúgy korrektül meg lett csinálva, akkor jöhet szóba a rezekció, de mint írtam, ez sem minden esetben, bizonyos fogaknál/bizonyos anatómiai viszonyok mellett. Ha inkomplett a gyökértömés ÉS van elegendő saját foganyag (van mit megmenteni) ÉS nincs a röntgenen kizáró oka annak, hogy megpróbálja az orvos az újrakezelést (látványosan betört műszer a gyökér vége felé) ÉS van az orvosnak ehhez műszerarzenálja, engedi ezt a rendelő profilja, akkor esetleg megpróbálható egy revízió, egy újabb gyökérkezelés. Erre viszont úgy kell készülni, hogy borzasztó ingatag lábon áll a dolog, nem biztos, hogy ki lehet szedni a gyökértömést, amibe nagyon könnyen bele is törik a műszer, tehát csak abban az esetben érdemes nekiállni, ha elfogadjuk, hogy a végén még mindig elhangozhat az, hogy nem lehet megcsinálni. Ezeket a dolgokat a röntgen nem mondja meg 100 %-ban, még talán 50-ben sem, maximum sejtet. Van az a fog, ahol inkább húzni érdemes. Én sokat csinálok újragyökérkezelést, éppen a héten lett volna ilyen esetem, de mikor kibontottam a fogat már mondtam, hogy ne is folytassuk, mert annyira kevés saját foganyag van és az is olyan rossz minőségű (szuvas, vagy vékony), hogy egyszerűen erre semmiféle garanciát nem lehetne vállalni, lehet eléldegélne vele még 5 évig, lehet 3 hónap múlva széttörne az egész, csak éppen kiadott érte mondjuk 300ezer pénzt - ennyiből már egy korrektebb hidat csinálok neki az amúgy is koronáért kiáltó szomszédos fogaira és amire azért lehet garanciát vállalni.
febr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

nagyon egyszeru. amig nem faj...ne nyuljatk hozza ennyi.

Van egy gocos fogad ami lehet bedurran lehet evekig nyugis lesz.

ha bedurran nagy valoszinuseggel kihuzzatok majd.

ne kerekiktsel ekkora feneket a dolognak na.


Üdv

febr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
#18 gyökérkezelt fog, így nem fáj, de a góc elvileg tönkreteheti a környező fogakat, a csontot, meg akár mást is :(
febr. 15. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!