Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az emberek miert hagyják,azt...

Az emberek miert hagyják,azt hogy ilyen sok pénzt kérjenek el a fogorvosok egy beépített műfogsorért?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy nekik ez megvan sz@ré-húgyé. Nem is értem miért esszük meg az ilyen dolgokat,hogy ami fontos,nagyon muszáj,sokan veszik,kevesen veszik,kevés kell belőle,akkor az kúva drága mer hát ez az üzlet. Hát bszák meg magukat,az embereknek kéne most már az asztalra csapni ,hogy elég volt ezekből és normális árak legyenek de nem csak a fogorvosnál hanem mindenhol és minden boltban is!!
febr. 4. 01:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Jöhetsz de csak a földet turhatod. Mi nem világos rajta??.
febr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Megyek nem kérek pénzt cserébe de a fenekedet megpakolom fizetteégként mit nem értesz rajta? Ez ingyen van. Egy forintodba nem kerül!
febr. 4. 17:32
 23/31 anonim ***** válasza:
Miért gondolod hogy ha ugyan azt ismételgeted az bármit változtat?
febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Azért amiért te. Te ismételgeted és az ismétléseidre a válaszom ugyan az.
febr. 4. 18:34
 25/31 anonim ***** válasza:
Hol ismételtem magam?
febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"nem hiszem hogy az uv-re kötő anyagoknak "

Azért, mert te valamit nem hiszel, még lehet hogy mégis úgy van. Nem csak fényre kötő tömőanyagból áll egy tömés, kell hozzá Bond, felületkezelő anyag - ezek minimumkövetelmények. Vannak izolálás eszközei, egyszer és többször használatos matrica rendszerek, esetleg kofferdám izolálás. Maga a tömés is többféle rétegből épülhet fel - azért, mert nincs az orrodra kötve, hiszen úgysem értenéd, hogy mi és miért van ott, még bizony simán lehetnek egyéb anyagok is a tömésed alján. Például az ún. MTA cement grammja drágább az aranynál. Aztán az üreghez szükséges egyéb fogyó eszközök, mint a fúrók, töméshez szükséges műszerek. Meg az a 240 ezres tanfolyam, ahol mindezt megtanítják magas szinteken, mivel az 5 év egyetem nyilvánvalóan csak az alap tudást adja ehhez. Kb olyan, mintha építészmérnökként egyetem után szabadna garázsokat tervezned, de sok idő és pénz és gyakorlat után már tudsz felhőkarcolókat is. És itt még csak tömésről beszéltünk, sem gyökérkezelések, sem pótlások, sem fogszabályozás nem került szóba. Kinéztem egy 2 napos gyökérkezeléses tanfolyamot - ami a mindennapi rutinom része, és elég jó is vagyok benne, de szintet szeretnék lépni - 520 ezer forint. Nem, nem a te tb-dből, az én pénzemből. Szerinted hány fogat kell betömnöm ahhoz, hogy elmenjek egy olyan tanfolyamra, ami után a te fogadat még ügyesebben fogom tudni gyökérkezelni? Tudod, ez egy dinamikusan fejlődő szakma. Elfogadom, hogy egy csomó végzettség olyan, hogy kijössz az egyetemről/tanfolyamról azt életed végéig lobogtathatod a papírosodat, esetleg youtubeon 1-2 videó után tanulsz valami trükköt , de ez sajnos nem az a szakma. Itt szinte évről évre jönnek ki új protokollok. Én 6 éve végeztem lassan, már máshogy kell dolgokat csinálni, mint ahogy én anno tanultam. No ezt sem szakmai magazinokból, hanem drága továbbképzésekből tanultam meg. Most csináltattam nagyítós szemüveget (lupét), potom másfél millió forintért (ez lassan becsúszik a minimum eszköztárak közé). Soroljam még, vagy lassan átmegy?

febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
26 Minek fárasztód magad? A kérdező csak egy troll.
febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

26-os

Gratulálok neked, kitartást és sikert kívánok!! Nekem csak az a fura hogy ilyen drága árakat kérnek el az alapanyagokért mint pl az a cement amit írtál. Nem tudom felfogni miért olyan drága.


Neked meg ismételgetős emberke ott ismételgetsz amikor már nem tudom hanyadjára írod hogy akkor megyek e neked kubikolni egyszer leírtad kaptál rá választ mit kérdezed megint? Ahányszor kérdezed az én válaszom ugyan az lesz.


26-os

Nem tudom te vagy e az ismételgetős vagy sem...de képzeld nem fölöslegesen írja le az az ember aki ennyire szájbarágosan ad nekem választ,tudod lehet kicsit nyersen fogalmazok ez velem született tehetség,de szeretnék okosabb lenni és képzeld el ennyivel is okosabb lettem,mert volt egy normális ember és szépen elmagyarázta mi merre mennyi, ebből lehet okulni nem a fejmosásból!

febr. 4. 21:28
 29/31 anonim ***** válasza:
Igazából egy dolog az, hogy mindennek megvan a maga összege, de megcsinálja rendesen a fogaidat és a másik pedig ami az én esetem is, hogy úgy érzed, hiába járkálsz a fogorvoshoz, csak rosszabb a helyzet és mégis hagyod neki ott a nagy pénzeket (én most jelentkeztem át emiatt egy másik fogorvoshoz).
márc. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"ez egy dinamikusan fejlődő szakma. ... Én 6 éve végeztem lassan, már máshogy kell dolgokat csinálni, mint ahogy én anno tanultam. No ezt sem szakmai magazinokból, hanem drága továbbképzésekből tanultam meg."


Én azt szeretném kérdezni, hogy ez a dinamikus fejlődés valóban hatásosabb, tartósabb hatású kezeléseket is jelent-e. Vagyis arányaiban a jelenlegi modernebb módszerekkel a páncienseknek hosszabb távon marad jó a kezelt foguk, mint ha pl. 10 éve kapták volna az akkor elérhető kezelést. Köszönöm, ha tudnak válaszolni. (Sok helyen látom, hogy a modernizálás csak külsőség és valójában rosszabb lesz az, ami modernebb.)

márc. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!