Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudnátok segíteni, mi lehet a...

Tudnátok segíteni, mi lehet a megoldása?

Figyelt kérdés

Pár hete letörtem a felső hátsó fogamból egy darabot (6-os).

Ezért kaptam egy héttel ezelőttre időpontot gyökérkezelésre, ami meg is történt és mondta a doktornő, hogy egy hét múlva találkozunk megint. Ma reggel voltam megint, érzéstelenítést most nem kaptam, hanem kiszedte az ideiglenes tömést egy ilyen kis hegyes gépi eszközzel, plusz még miután kiszedte a tömést, csinàlt valamit a fogamban ami rettenetesen fájt, ugyan ezzel a kis eszközzel. Jeleztem neki, hogy ez egy kissé fájdalmas volt, erre közölte, hogy jó akkor azt javasolja hogy húzzuk ki most. Konkrétan ott nem tudtam reagálni a helyzetre mert nem igazán értettem hogy mi történik.

Ebben kérném a segítségeteket. Lehetséges, hogy egy alkalom gyökérkezelés után, a második alkalomkor már nem távolít el gyökeret és végleg be akarja zárni?

Illetve lehetséges, hogy az miatt el kellene távolítani egy fogat, ami még a múlthéten menthető volt, mert most fájdalmas volt amit csinált?

Mindenképp szeretnék másodvéleményt erről, csak addig érdekelne a véleményetek/tapasztalatotok. Előre is köszönöm aki segít!



febr. 19. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez gyanusan hangzik, tenyleg keress egy masik fogorvost.
febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sosem gyökérkezeltek még egy fogamat sem, hála istennek nem volt velük eddig gond ezért én abszolút nem értek hozzá. Ennek nem így kellene lennie? Mármint hány alkalom egy gyökérkezelés és egyáltalán hány alkalom után tudná azt mondani hogy ez a fog nem menthető?
febr. 19. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Elegendoen jo technologial es technikaval szinte nincs olyan, hogy nem mentheto. Ez lehet igen koltseges is.

Hany Rontgent csinaltak a gyokertomes kozben?

febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyet csak mielőtt egy héttel ezelőtt nekiállt.
febr. 19. 21:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Az eleg kevesnek hangzik ha csak elotte csinalt egyet.
febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem akarom húzni az időd, de le tudnád írni normál esetben mi a menete egy ilyen kezelésnek?

Tudom, google a barátom de van ahol 3 alkalmat, van ahol 4-5-6 alkalmat is írnak egy gyökérkezelésre.

febr. 19. 22:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi a "normal" menete.

Magyarorszagon utoljara tobb mint harminc eve csinaltak nekem gyokertomest ami aztan fertozott maradt.

Az egyiket mar utanna par evvel ki akarta cserelni egy fogorvos, de akkor nem lett belle semmi.


Utanna tiz evvel az USA-ban dolgoztam, es ott rettenetesen sok penzert ujracsinaltak tobb fogamat is.

Mindig egy ulesben csinaltak, de kozben tobbszor is megrontgeneztek amikor azzal a kis hegyes izevel reszeltek.


Az egyik fogorvos mindent kezzel csinalt a masiknak volt egy automata furoja ami felfurta a gyokeret es megallt pontosan a hegyenel.

Ezek tobb mint husz eve voltak es azok a gyokertomesek azota is jok.


Nem tudom, hogy most itt mi a legjobb amit egy jo maszek csinal, de azt erosen ketlem, hogy az elotte egy rontgenfelvetel az a jelenleg elerheto technika csucsa lenne.

febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ausztriában élek, itt csinálták. Igazából nem nagyon tudtam abban a pillanatban hozzászólni, mert ugye nincs benne tapasztalatom, viszont józan paraszti ésszel átgondolva, egy rendesen gyökérkezelt fog nem igazán fájhatna. Illetve ez a kihúzós sztori az, ami nekem érthetetlen mert 1 hete még volt értelme nekiállni és megcsinálni hogy megmentsük ezt a fogat, ma meg már azonnal kihúzta volna miután látta hogy fáj ahogy matat..
febr. 19. 23:17
 9/10 anonim ***** válasza:

En azt rettenetesen hihetetlennek tartom, hogy Europa tobb mint 20-25 evvel le legyen maradva az USA mogott.


Ott abbol indultak ki, hogy mindent sterilen kell csinalni, teljesen kibelezni (nagyon gondosan kiszedni mindent, kireszelni a gyokercsatornat es aztan azonnal betomni) ha fertozes van akkor antibiotikumokkal megszuntetni.

NEM hagytak nyitva, es azt elegge elmaradott dolognak tartottak.

Marmost amit csinaltak az ugy tunik mind jo lett.


Erdekes, hogy az egyik fogorvos ugy gondolta, hogy az egyetlen hely ahol naluk is jobb technologia van az Svajc....


Az egyik dolog amire nagyon ugyeltek, hogy a gyoker csucsaig le kell menni es ezt tobbszor ellenoriztek rontgennel (meg akkor is ha amikor automataval furt az egyik). Ezt elotte nekem Magyarorszagon is mondtak, hogy ugy kell(ene) csak nem voltak benne tul sikeresek.


Ha neked csak valamit csinaltak a gyokerrel es peldaul azt sem neztek meg, hogy hol tartanak (rontgen menek kozben illetve utanna is), es a gyoker csucsanal jarnak-e akkor mire alapozva mondtak azt, hogyha faj akkor ki kell huzni?

febr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából a fájdalomra alapozva mondta. Úgy gondolta, hogy elég volt egy alkalom múltkor, ő ezt bezárja és ráépít. Aztán amikor már 5 perce csinált valamit azzal a hegyes szerkentyűvel és jeleztem, hogy ez fáj akkor mondta hogy jó ha fáj akkor ezt ki kell húzni most. Én sem teljesen értem és be is vagyok csinálva hogy most valóban ki kéne-e húzni vagy sem. Ebben a faluban ő az egyetlen fogorvos, át tudnék menni másik városba ugyan, de mivel az e.ü.-i biztosításom már nem jó azokra a klinikákra ezért valószínűleg baromi drága lenne sajnos, 1.5 hónap múlva viszont megyünk haza, úgyhogy lehet inkább azt megvárom és a saját orvosommal megcsináltatom.
febr. 20. 12:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!