Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 19 évesen kiesett tejfog...

19 évesen kiesett tejfog helyett jön rendes fog?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok a mai nap kiesett az egyik fogam ami még tejfog volt, lehetséges, hogy van alatta rendes fog? Ha oda nyúlok kézzel érezni ott 1 kis kitülemkedést, de akkor nem értem, hogy eddig miért nem esett ki, illetve ha van alatta mennyi idő még kinől a rendes fog?

ápr. 27. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
21 vagyok és az örlőfogaim nagy része még mindig nem esett ki. Megkerdeztem már a fogorvosom azt mondta ha kiesik jó mert van alatta másik, ha nem akkor ez a maradandó fogam. Nálad is hasonló lehet.
ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
31 évesen húzták ki a tejfogamat :) akkor sikerült összegyűjtenem fogszabira, nekem pl nem volt alatta\helyette maradandó fog, mert egyszer kiskoromban pofára estem és bàr a tejfogam megmaradt, de csírahiányos lettem a nagy ütés miatt, elhalt állítólag alatta a fog. De egy röntgennel könnyen megmondják, illetve fogszabinál pl ha valakinek még nem jött ki a maradandó foga, akkor feltárják, bekötik és segítenek neki "előbújni".
ápr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy van-e alatta fogcsíra vagy nincs, azt csak a röntgen tudja megmondani.

Én arra tippelnék, hogy nincs. Főleg, ha valamelyik kisörlő.

ápr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oldalsó metszőfog
ápr. 27. 23:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ennyi idősen már biztosan nem fog helyette maradó nőni. Vagy egyáltalán nincs (oldalsó metsző csírahiány amúgy gyakori is), vagy oly módon impaktálódott anatómiai okok miatt, hogy nem is tud előtörni. Erre kellene egy röntgen, mert egy tejfog azért életed végéig nem tud a szádban maradni, nem arra találta ki a természet és a pótlása sem annyira egyszerű, mert a kismetszőnél a csont eleve elég vékony, maga a fog is kisebb, mint a homológ maradó párja, tehát nem annyira egyértelmű, hogy akkor egyből megy majd oda egy implantátum.

1! Ha tényleg ilyesmit mondott a fogorvosod, akkor ez a leghitványabb kolléga az országban, ha egyáltalán az (én inkább azt mondanám, hogy nem). A tejfogak maradóktól való elkülönítése ugyanis 1. éves fogorvostanhallgatók beugró feladata vizsgán, hogy egy orvos ezt ne tudja megugorni, az éppen annyira elképzelhetetlen, minthogy elmész egy belgyógyászhoz és nem tudná, hogy a fonendoszkóp melyik végét hova rakja. Azt is tudhatná, hogy 21 évesen már nem tör elő olyan maradó, aminek van homológ tejfog párja. Arról az apróságról nem is beszélve, hogy mindezt egy egyszerű panoráma röntgennel lehetne is igazolni, persze nyilván aki egy tejfogat nem tud egy maradótól megkülönböztetni, arról nem feltételezem, hogy tud röntgent elemezni. Bocs, hogy ezt mondom, de te vagy nagyon át lettél verve (vannak az országban fogtechnikusok, akik szoktak fogorvosast játszani), vagy te magad nem mondasz igazat. Nekem mindegy melyik, de egy közepesen sz@r szakember szájából sem hangozhatott el ilyesmi, annyira evidens.

ápr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

35 éves vagyok és még van 1 tejfogam. Nekem csináltak röntgent és nincs alatta fog, ezért nem esett eddig ki. Nem volt ami kitolja.

Lehet nem nől fog helyette ennyi idősen már neked se.

ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Hát, nem lenne rossz, ha az elefánt génjeiből azt az egyetlen egyet mi is megkapnánk, ami által 3-szor fogzanak életükben. 😁


A termetére, fülére, ormányára nem tartok igényt.

De nem bánnám, ha újranőne az a néhány, kényszerűen kihúzott fogam. Akkor nem kellene a pótláshoz egészségeseket is lecsiszolni.

ápr. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!