Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogtömés és a bölcsességfog...

A fogtömés és a bölcsességfog kihúzása között van összefüggés?

Figyelt kérdés

Van 1 lyukas fogam amiből kiesett a tömés, és amit már tavaly ősz óta szeretnék betömetni újra, voltam is vele fogorvosnál többször is. Először elküldött röntgenre, azt megértem, elmenetem, megcsináltattam, majd egy új időpontra visszamentem. Következő alkalommal a röntgen alapján azt mondta, van 1 bölcsességfogam amit ki kellene húzni mert ferdén nőtt, majd ha kihúzattam utána folytatjuk a kezelést.

A lyukas fogam bár még nem fáj, de egyre érzékenyebb, nem akarom megvárni míg elkezd fájni.

A kérdésem lényegében az lenne, hogy a bölcsességfog kihúzáson mit befolyásol egy totál másik részen lévő fog betömése? El kell telni időnek közte? Egyszerűen nem értem miért nem lehet betömni, csak hagyjuk hónapok óta változatlanul hogy tovább romolhasson.

(Egy másik fogorvosnál már kértem időpontot de 2 hónap a leghamarabbi.)

Köszönöm a segítséget!



febr. 21. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Semmi összefüggés, csupán nagy eséllyel súlyosabbnak látta a bölcsességfogad a lyukasnal
febr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megértem, de a bölcsességfogam megállt és évek óta nem nőtt tovább, amit neki is mondtam.

A lyukas fogam pedig lassan fél éve csak romlik tovább mert nem akarja betömni, és egyre érzékenyebb.

Köszönöm a válaszod!

febr. 21. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!