Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás után nem...

Bölcsességfog húzás után nem kellett volna antibiotikumot írnia a dokinak?

Figyelt kérdés

Ma két és fél napja húzták, ma is ugyanúgy fáj mint első nap (mérsékelten, néha vannak kevésbé fájós periódusok, néha bele sajog - estére veszek csak be fájdalomcsillapítót). Sima húzás volt, össze sem varrták. Nem látom gyulladtnak, csak egy nagy piros mélyedés van a helyén. Felső bölcsességfog volt.

Normális, hogy még mindig fáj? Alsót is húztak már, ott varrták is, meg már húzás előtt kellett szednem az antibiotikumot. Annó nem emlékszek, hogy több napig fájt volna utána. Olvastam több helyen, hogy elfertőződhet, és akkor nagyon fáj, és most teljesen rászresszeltem...

Normális, hogy még mindig így fáj? Mi az a pont, amikor jobb ha visszamegyek egy orvoshoz?


febr. 24. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig kell antibiotikum, viszont fájdalomcsillapítót vehetsz rá be. Ha nem sikerül a fájdalmat levinni vagy nem enyhül pár napon belül, akkor telefonálni kell. Ha elviselhetetlenül fáj, akkor ügyelet.
febr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem írtak fel húzás miatt antibiotikumot, viszont a fájdalomcsillapító erősen ajánlott. Pár napig akár napi 2x is.
febr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A vérdugó, ha benne van, nem fog elfertőződni, mégha fura színe/ szaga is van. Én is mindig túlparázom.
febr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Leginkább talán erre hasonlít, ami ezen a képen van, csak félig meddig tudom megnézni a tükörben.... talán egy kicsivel jobban fel van töltődve a lyuk...nem tudom, ilyen egy vérdugó?


[link]



A pár nap alatt mennyit értetek? Még 2, keddig? Az is nehezítés, hogy a dokim szabira ment, gondolom másik dokik meg csak személyesen mondanak bármit is...

febr. 24. 18:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Hétfőn is telefonálhatsz. Ha csak vizsgálat után mondanak bármit, az a legjobb.
febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig. Nekem akkor írtak, mikor gyulladt gyökerű fogat húztak, akkor előtte és utána is kellett antibiotikum. Három bölcsességfogam húzzák, pontosabban az egyiket egy órás műtéttel szedték ki. A fájdalom sajnos sokáig megmaradhat, akár egy-két hétig is és ez normális! Legutóbb egy sima húzással szedték ki a felső bölcsességfogam, annyira simán jött ki, hogy a szájsebész normál fohúzás tarifát számolt fel rá. Kb. másfél hét múlva kellett visszamennem másik fog miatt, akkor jeleztem, hogy még mindig fáj, de a doki szerint ez még belefér. Szedj rá fájdalomcsillapítót, pár nap és túl leszel rajta!
febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! #6, próbálok kitartani, csak nagyon el vagyok keseredve... Ez a felső nekem is ugyanígy volt, könnyen kipattintotta, kb. 10 mp alatt. Azt mondtam szerinte már másnap nem fog fájni... ehhez képest ma már 3. nap telt el és nem jobb, sőt, néha úgy bele nyilall a fájdalom, hogy csontig érzem az arcomban.

De kivülről továbbra is tisztának látom a lyukat, elvileg ott a vérdugó is, az íny sem tűnik pirosabbnak...


1,5 hét múlva viszem a gyereket is a dokihoz, csak az még nagyon messzinek tűnik, viszont ha nem muszáj, nem akarok máshoz menni, ezért vagyok ilyen bizonytalan.


Próbálom akkor fájdalom csillapítóval, ahogy írtátok, aztán meglátjuk... Köszönöm mégegyszer!

febr. 25. 19:51
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam dokinál, szépen helyre jött a lyuk. Sajnos azért is fájt, mert a mellette levő, 7-es fog be volt gyulladva... így azt gyökérkezelték, szóval most ennek az utóhatását szenvedem elég rendesen és reménykedek, hogy pár napon belül elmúlik, mert a tegnapi éjszakám egy része ráment...
márc. 8. 20:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!