Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ötlet, hogy mitől fájhat...

Ötlet, hogy mitől fájhat anyukám feje fogmosás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni a feltett kérdésben. Előre le szeretném szögezni, hogy nem diagnózist várok el senkitől sem. Viszont hátha lenne valakinek ötlete merre indulhatunk el a gondunkkal, esetleg saját tapasztalatából fakadóan.


Anyukám nem igazán hajlamos a fejfájásra, kivéve fogmosás után, amely évek óta fennálló probléma. Ilyenkor a fél feje megfájdul és egész nap nem is enged a fájdalomból. Felső fogsor jobb oldalán valamelyik fogra gondolt, hogy az a ludas, de már kettő egészséges fogat húztak ki annak reményében, hogy az okozza a fejfájást. A fejfájás továbbra is maradt. Kettő fogorvost látogatott meg már többször, több panoráma röntgenen volt, sőt koponya ct-n is, hogy hátha kiderül. Minden röntgenről azt olvasták le, hogy nincs baja a fogaknak. A koponya ct sem mutatott semmit. Igyekszem a lehető legpuhább sörtés fogkefét venni neki és ennek ellenére fáj a feje. Ilyenkor fül, állkapocs is fáj: a fejének a jobb fele.


Ilyen esetben merre indulhatnánk el? Nem mer fogat mosni, nehogy fájjon a feje. Kellene fogpótlás a kihúzottak helyére (nem csak ez a kettő hiányzik onnan, rágófog is hiányzik már), hogy tudjon rendesen rágni, de nem meri azt sem elkezdeni. Fél, hogy amíg ki nem derül mi a baj, nehogy kidobott pénz legyen. Esetleg góckutatás? A laikusabbnál is laikusabb vagyok, szóval ha butaságot írtam, ne haragudjatok. Valakinek esetleg hasonló probléma, amelyet valamilyen módon sikerült orvosolni? Ha igen, meg is osztaná itt, hogy merre indult meg a probléma forrásának felkutatásában?


Előre is köszönöm szépen az ötleteket, saját tapasztalatokat!



febr. 26. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Például kezdésnek váltson fogkrémet, mert könnyen lehet, hogy abban van valami anyag, amire érzèkeny. A panoráma röntgen kimutatta volna a gócos fogat.
febr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Egyes, amit írt az jó lehet egy próbának.

Illetve fogmosáskor lefelé hajol?

Esetleg még az jutott eszembe nem-e a fülfolyadékkal van baj.

Fül-orr-gégeszeten járt-e?

Még ott egy próbát megérne.

Nem tudom mi lehet a gond. Még hasonlót sem hallottam. Így nem is akarok okoskodni.

Jobbulást anyukádnak és a fogkrém cserét próbálja meg hàtha.

Tapasztalat, hogy az olcsóbb jobb.

Nekem pl egy csomó fogkrémtől pöttyök lettek a nyelvemen, ínyen. A colgate hagyomànyos fogkréme vàlt be. Kb 500 ft

febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gnatológust kellene felkeresni. Ez a fogászatnak egy speciális ága, ami kifejezetten a rágóizülettel foglalkozik. Nagyon kevesen vannak, úgyhogy ha nem budapestiek vagytok, nem lesz könnyű találni.
febr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A fluoridos fogkrémtől fáj a feje.Próbálja ki a fluorid mentes fogkrémet,attól nem fog fájni a feje.
márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!