Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem tudom, miért lett divat a...

Nem tudom, miért lett divat a gyökérkezelés? Biztosan van magyarázat rá, de nekem sok gyökérkezelt fogam letörött eddig, és a végén ki kellett húzni. Vagy... túl hamar belekerül a próbatömés, nem tisztul ki a gyökér, és fáj.

Figyelt kérdés

márc. 10. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Azért gyökérkezelnek egy fogat hogy akkor ne keljen kihúzni ha éppen fáj. Utolsó mód arra hogy megmentsék. Célszerű minden gyökérkezelt fogra koronát rakatni a letörés elkerülése végett.
márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem divat, hanem adnak egy utolsó esélyt a tönkrement fognak.
márc. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fogmentő kezeléseket támogatja a TB, kényelmesebb, mint a fogpótlás, olcsóbb is, mint egy fogbeültetés, koronával is.
márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért lett divat, mert ha nem lenne, akkor már csak a foghúzás maradna. Ha ilyen irányú igény van, azt jelezni kell az orvosnak, hogy ne is próbálkozzon. Sok gyökérkezelt fog végeredményben a nem megfelelő koronai restauráció miatt törik sajnos le, mert túl sok foganyag hiányzik, de mivel a tb nem állja sem a betét, sem a korona árát, így ez komoly költséget jelent sok ember számára úgyis, hogy a kezelés nagy része tb alapon történt. Ezért jönnek a kompromisszumos megoldások, a kompromisszum pedig ez: valahol, valamikor letörhet, akár menthetetlenné válva ezáltal.
márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 5 gyökérkezelt fogam van, ebből 4 10+ éves, az egyiken van korona a másik három simán tömött. Az ötödik két éve lett gyökérkezelve, inlay van rajta (gyakorlatilag a korona fele pótlás). Szerintem sokkal jobb így, mintha húzni kellett volna és három hidam lenne (2-2 szomszédos fog), vagy öt implantátumom, esetleg öt foghiány.


Szóval van, akinél beválik a gyökérkezelés. A férjemnél már nem ilyen rózsás a helyzet, neki több fogánál is próbálkoztak, ebből kettő maradt meg viszonylag hosszú távon, a többinél eleve nem is sikerült a gyulladást megszüntetni vagy hamarosan húzni kellett a fogat.

márc. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam amikor büdös volt, kiderült, hogy egy lyuk van a szélén. Csak CT-n sikerült észlelni a lyukat.
ápr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!