Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Erős, folyamatos nyillaló...

Erős, folyamatos nyillaló fejfájás egy adott pontban (foghúzás után is) mitől lehet? Ideggyullaldás? Hogyan kezeli a fogorvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hétfőn délután húzták ki az egyik jobb alsó, régen gyökérkezelt, gyulladt örlőfogamat. Az orvos azt mondta, hogy a gyulladás még nem terjedt át a csonthártyára, így nem is volt gond az érzéstelenítővel. Eddig csak problémamentes, de rossz helyen lévő bölcsességfog eltávolításom volt, így nem tudtam, hogy mire számítsak. Anno semmi gond nem volt. A húzás után azt mondta a doki, hogy már lehet fájdalomcsillapító sem fog kelleni (a húzás előtti 3 napban már gyógyszereken éltem). A sebet kitisztította és összevarrta. Antibiotikumot nem írt fel.


Amikor kiment az érzéstelenítő csillagokat láttam. A sebbel nem volt/nincs semmi gond szépen gyógyult, az arccsontjaim fájtak. Szépen lassan javulgatott az is. Egyvalami viszont megmaradt, a borzasztó fejgörcs, ami a fogfájással egyidőben kezdődött és gyakorlatilag azóta is folyamatos. Belenyillal szinte másodpercenként.


A fülkagyló széle felett 1-2 cm magasságban egy fix helyen fáj. Ez a pont egyvonalban van a kihúzott fog helyével.


Próbáltam utánanézni, hogy mi lehet, de nem jöttem rá. Arcüreggyulladás náthaszerű tünetekkel jár és felső fog esetében jellemző, az nem lehet. Ha agyra húzódott volna valami, akkor már kórházban lennék.. Létezik, hogy egy idegnek pont az említett helyen van a vége és az gyulladásban maradt? Van alapból enyhe vérnyomásproblémám, de még mindig nem állt helyre az sem, ezért is gondolok a gyulladásra. Járt már valaki így? Ezzel mit fog kezdeni az orvos? Ma kicsit fájtak az arccsontjaim is itt-ott. A fejem miatt kénytelen vagyok továbbra is gyógyszert szedni (Flector por). A fog helyét nem fogják felnyitni, ugye?


Nem vagyok egyéként beteges, de ha elkap valami…



#fogászat #nyillaló fejfájás
márc. 31. 14:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!