Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A tejfogat felnőtt korban...

A tejfogat felnőtt korban ,hogyan lehet kezelni ,semmisé tenni?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom fogszabájzóval lehet.

Ez igaz?

Pl egy 29 éves ismerősömnek nagyon durva tejfogai vannak

Esztétikailag zavarja

Van közte egy nagyon nagy rés,űr a 2 korona foga között

Valaki tud erről valamit

Megköszönném a segítséget



#fog #pénz #fogszabályzó #tejfog #Korona fogak közötti rés #Tejfog ellen
ápr. 8. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
29 évesen már nincs tejfog.
ápr. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Felszívódott a gyökere?


Amúgy a tejfogak ígyis-úgyis ki fognak lógni a sorból. Egyszerűen nem olyanok, mint a maradandóák.


De a konkrét esetre úgyis a fogorvos tud érdemben mondani valamit.



#1

Ha hiányzik a fogcsíra, s így nincs ami felnyomja a tejfogat, tulajdonképp bármeddig maradhat.

ápr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Első lépésnek rendbe kell tetettni az összes fogat, ha van probléma vagy rejtett probléma.


Lehet csináltatni több féle pótlást, kiegészítést.


A leghatékonyabb, amikor a masszát ott helyben a letisztított fogra felviszik, megformázzák, majd UV-val ráköt az anyag. S ott nem kell lecsiszolgatni, ragasztagtni.


Sokaknak ezzel a módszerrel korrigálják a pl tejfogak térfogatát.


A fogak között pedig egy kis elválasztó lemez segítségével hagynak annyi helyet, amennyi kell pl fogselyem használatra.


Vagy kihuzatni az egészet és teljes műfogsort csinálni.


Ennek is sok verziója van.


A fogszabi nem mindig esztétikus, főleg apró fogaknál.

ápr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak fogorvos tudja kezelni, nem a gyakoris válaszolók.
ápr. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem nem 29 éves koromig, hanem csak gimi elejéig maradt meg egy tejfogam. Azt hittem egy kis korrekció kell a fogsoromon, de röntgenen derült ki, hogy az egyik fogam tejfog. Nem tűnt ki a többi közül, picit voltak csak a szomszédos fogaim elfordulva. Ha akkor nem megyek el fogszabályzás miatt, akkor lehet még ma is meglenne, nem tudnék róla, hogy tejfog, csak valószínű még inkább szétcsúsztak volna a fogaim.

Nekem műtétileg kellett kiszedni, akkor raktak rá fogszabályzót is és húzták a helyére a maradandó fogat. Mert nálam nem hiányzott a maradandó fogom, ott volt, csak valamiért nem indult meg kifele.

ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Félreértettem valamit

Akkor a tejfog nem az amikor rés van a két korona fog között?( kb 1 cm-es)

ápr. 23. 18:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6


Nagyon. XD


A tejfog az a fog, ami gyerekkorban (jellemzően 6-12 éves kor között) magától kiesik, s a helyét átveszi az alóla kibúvó maradandó fog.



A fogak közötti rés a diasztéma. Ez általában az első két felső metszőfog között a leggyakoribb, de máshol is lehet. Erre valóban jó a fogszabályzó.

ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk 1 centis résnél szerintem már lehet, hogy rendesen foghiány van (kihúzták neki vagy "gyárilag" hiányzott), s kész.


Ha olyan helyen van, s a bölcsességfogak elkezdnek nőni, azok elvileg csinálhatnak maguknak annyi helyet a többi fog elnyomásával, hogy nem legyen azért 5 perc szünet ott, de a hiányzó fog helye mindig látszik.

ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!