Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csinált a fogammal az orvos?

Mit csinált a fogammal az orvos?

Figyelt kérdés

Kiesett a tömés, és azt mondta a másik orvos, hogy gyökérkezelni kell. Kaptam is ilyen nyilatkozatot, ami azt jelenti, hogy még nem kezdődött el a kezelés.


De! Valamit csinált. Kaptam is érzéstelenítőt. Valamit kapart, fúrt, stb... előkészítette a fogat a gyökérkezelésre, vagy mi történt?


ápr. 18. 23:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy elkerülhető, azt mondta, hogy gyökérkezelni kell.


Fogalmam sincs, mit csinált velem, de az biztos, hogy most fáj a fogam. Mit fúrt, mit kapart? Áhh...


Utána olvastam a fogászatnak, és sok a negatív vélemény is.


Szerintem inkább magánorvoshoz megyek.

ápr. 19. 00:11
 12/19 anonim ***** válasza:

Inkább menj magánhoz. Holnap kérj időpontot, mert arra is várni kell.

Vegyél be fájdalomcsillapítót, ne szenvedj. Nem biztos, hogy azért fáj, mert elszúrt valamit, hanem a macerálástól. Tömés után az normális. Nem is biztos, hogy a fogad, lehet, hogy az ínyed a nyomkodástól. A Corsodyl szájöblítő nem árt, leviszi a gyulladást, fertőtlenít.

ápr. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet idegölőt rakott bele.
ápr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#13


Az micsoda? Létezik olyan?

ápr. 19. 07:48
 15/19 anonim ***** válasza:
Végigolvasva a válaszokat, senkinek se merült fel, hogy esetleg meg lehetne kérdezni az adott fogorvost? Sokkal logikusabb lenne, mint itt pánikolni jó eséllyel teljesen feleslegesen. A beleegyező nyilatkozat pedig maximálisan korrekt, pont az ilyen névtelen vádaskodások ellen jó.
ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Igaza van a 15-nek. Nekem csak az furcsa, hogy a kezelés előtt nem tájékoztatta erről az orvos. Vagyis nem mondta meg, hogy addig is mit csinál, és miért. Tátott szájjal a páciens kérdezni sem nagyon tud, a végén meg úgy látszik elfelejtette. Nekem mindig mondta kezelés közben is, hogy éppen mit fog csinálni...
ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Nekem gyökérkezelésem eddig csak egy volt (2013-ban), de akkor is ez volt a szitu. Kitisztították/kifúrták a fogat, ideiglenes tömést tettek bele, az benne volt egy darabig, majd utána visszamentem, kivették, és véglegesen betömték. Esetleg keress rá, hogy hogy zajlik egy gyökérkezelés.
ápr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Itt az a fura, hogy elkezdenek egy kezelést úgy, hogy a beleegyező nincs aláírva. Nekem is eszembe jutott, hogy az orvost kellett volna megkérdeznie, de nem tette meg, ergo már mindegy, így nyilván akármit is írunk, csak tippeket tudunk adni. Vagy talán lesz itt egy fogorvos, aki majd lehet tudni fogja a választ.
ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer letört a fogamból egy darab, mert alatta szuvas volt, azt mondta a doki, hogy kifúrja, kitisztítja, megnézi mi a helyzet, de valószínűleg gyökérkezelni kell. Viszont az egy hosszadalmasabb beavatkozás, neki meg a következő időpontra jönnek mittudomén 1 óra múlva, úgyhogy most kifúrja, ha gyökérkezelni kell tesz be ideiglenes, gyógyszeres tömést, és majd megbeszéljük mikor mehetek vissza a gyökérfúrásra-tömésre. De aztán kiderült, hogy a fognyak zárt, így sima töméssel megoldható volt. Valószínűleg nálad nem, megcsinálta az előkészítést, esetleg tett bele gyógyszeres/ideiglenes tömést, és majd mész legközelebb magára a gyökérfúrásra/tömésre.


De miért nem kérdezted meg a dokit ott helyben?

ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!