Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 5 napja húzták a fogam, de...

5 napja húzták a fogam, de fogmosás során kicsit szivárog belőle a vér?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hètfőn húzták ki a fogamat, betartottam mindenféle szabályt, másnaptók óvatosan mostam fogat, nem öblögettem, nem nyúltam hozzá. Már az ötödik napon járok, ám amikor mosom a fogam (szintén nem nyúlok a sebhez) akkor valamiért még kicsit el szokta teríteni a felszínt a vér. Miután megszárad rögtön fehér is lesz. Kérdésem, hogy ez normális? Illetve mennyire akadályozza a seb gyógyulását? Egyébként szépen gyógyulna, húzódik össze a seb és nem fáj.

ápr. 20. 12:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én kaptam ilyen esetre a fogorvostól egy telefonszamot, amit fel lehetett hívni.

Szerintem ez nem normális, de nem vagyok orvos.

ápr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Még mindig tisztul a seb.
ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudok vele valamit csinálni?
ápr. 20. 12:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem pár hete húzták ki az egyik felső bölcsességfogam, azt mondta a fogorvos, hogy kb egy hétig előfordulhat, hogy egy nagyon picit szivárog a vér, de ez nem gond. Úgy hangzik, hogy nálad is csak ennyiről van szó, igazán nem vérzik, csak kicsit szivárog. Ez belefér.
ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen,igen csak szivárog belőle, a nyálam sem lesz véres egyáltalán, akkor megnyugodtam, köszönöm!
ápr. 20. 12:43
 6/13 anonim válasza:

Szia, nekem kedden húztak.

Mivel nem javulok tegnap visszamentem és leteremtettek hogy a sebem lepedékes (nem eszem azon az oldalon, és a többi fogam óvatosan mosom). Szóval azt mondták mosni kell a sebet is, neked ezt hogyan mondták?

Volt már fogam húzva de sose mostam meg a konkrét sebet és nem volt bajom most meg azt mondják ez a gond..nem értem :(

ápr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szia, nekem nem mondtak semmit a tisztításról, viszont más ajánlotta igen hogy mossam a sebet, nem értettem én sem igazából, mert amikor még ott van a vérdugó azt nem is szabadna piszkálni. Tehát én az első napokban nagyon puha sörtéjű fogkefével a szélét megsöpörtem kifelé aztán ennyi. Miért nem javul egyébként, fáj??
ápr. 21. 21:08
 8/13 A kérdező kommentje:
Curaprox fogkefét ajánlom
ápr. 21. 21:09
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként, ma teljesen random eltűnt a véralvadék nem folyt ki, nem nyeltem le nem tudom hova tűnt, de mostmár ahogy nézem már csak a fehér szövetek vannak ott, tehát sajnos vagy nem sajnos türelem kérdése az egész, úgy gondolom a test meggyógyítja magát, meg már nagyon úgy voltam vele hogy feladom az egészet, de sokat imádkoztam is, majd imádkozok érted is!!
ápr. 21. 21:12
 10/13 anonim válasza:

Nagyon rendes vagy köszi és az infókat is.

Úgy nem javul hogy ugyamúgy fáj mint húzás után, nem akar szűnni a fajdalom, csak fajdalomcsillapítóval vagyok el. Fel is dagadtam, kaptam anribiotikumot.


Próbálom óvatosan mosni most már..

ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!