Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez normális? (Kérdésed túl...

Ez normális? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú.)

Figyelt kérdés
A napokban fájt a hátsó fogam ma voltunk fogorvosnál és gyökérkezelte aztán betömte. Miután hazajöttünk kicsit fájt de pár óra múlva elmúlt (nem vettem be rá semmilyen gyógyszert) aztán most megint elkezdett fájni ilyen lüktetően bár nem értem miért fáj hiszen nincsenek benne már idegek.

ápr. 24. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, szinte biztos, hogy ha ma valóban gyökérkezelte, akkor nem tömte volna be. Gyökérkezelés után napokig vissza kell járni további kezelésekre és csak utána tömik be.

Nem lehet, hogy "csak" belefurkált? És vagy elszúrta, de az is lehet, hogy a megbolygatott idegek kezdtek el fájni és majd lecsillapodnak.

ápr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom akkor valószínűleg nem azt a fogat gyökérkezelte amelyik fáj.fáj nem tudom miért fájnat sajnos. Az előbb ettem egy kicsit még kb 1 órája de azon az oldalon nem ettem.
ápr. 24. 18:17
 3/11 anonim válasza:

Hát, egyes, nekem novemberben volt gyökérkezelés, gyulladt foggal. Gyökérkezelte, nyitva hagyta, 1 hét múlva találkoztunk újra, akkor kitisztította és végleges tömést kaptam. Megjegyzem, februárban is még fájt, majd fokozatosan elmúlt, de mindenféle löttyöt rányomtam (Corsodyl, Gengigél, Glycosept, kamillatea, Cataflam). Áprilisban most a röntgen nem mutatott semmit, és már nem is fájt. Magánfogászat volt. Szerintem manapság nincs már ez, hogy az ember heteken át visszajárkál, hacsak valamiért nem különösen indokolt, nekem is lehet jobb lett volna.

Kérdező, viszont gyógytömést éppen kaphattál. Elképzelhető, hogy azt sem bírod. Sajnos az sem kizárt, hogy a gyökérkezelés nem volt sikeres, és maradt még ideg a fogadban. Én a saját hibáimból tanulva - ha megyek még valaha gyökérkezelésre, mert szerintem inkább a jövőben kihúzatom - csak mikroszkópikus gyökérkezelésre megyek.

ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen ez nem végleges tömés egyébként. Előző fogorvosom mint kiderült elsiette a muhkáit és azokat is ki kellett cserélni de akkor viszont nem fájtak mikor előző fogorvosomhoz jártam akkor nem fájt de szerintem itt nem az orvossal van a gond. Egyébként kicsit melegnek érzem az ínyemet kívülről lehet hogy az gyulladt be de most meg megint nem fáj úgyhogy nem tudom mi lehet a baja.
ápr. 24. 18:55
 5/11 anonim válasza:
Vegyél Corsodylt, Gengigélt, de leírtam fentebb. Sűrűn használd őket. Az íny sajnos tapasztalatból tudom, hogy sz*rabb tud lenni, mint egy fogfájdalom. Pár napot mindenképpen várni kell, hogy elmúlik-e, mi történik. A gyökérkezelés az ínyet is megviseli, és ilyenkor sajnos nagyon nehéz megmondani (röntgen nélkül), hogy melyik okozza a panaszt.
ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem hát még nem vagyok felnőtt úgyhogy anyámat kell meggyöznőm bár félek neki elmondani mert egyből azzal jön hogy "jajj az orvos biztos elrontott valamit így meg úgy stb'. Egyébként röntgen is kellett szóval sz orvos tuti látta mia baj,
ápr. 24. 19:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Tud ilyenkor fájni. A gyökérkezelés legalább három alkalom, mire végleges tömést kap az ember. Mondd el, hogy fájt, lehet kell még egy plusz tisztítás.

Menj vissza, amikorra hívtak.

ápr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Oh, értem. Mindenképpen mondd el neki! A gyökérkezelt fogakat amúgy is szokták röntgenezni hónapok múlva is, mert úgy is lehet gyulladásban, hogy egy darabig nem okoz semmilyen panaszt. Ha nem javul, egy hét múlva menj vissza. Illetve, mivel gyógytömésed van, mindenképpen vissza fogsz menni a véglegesért, de ha rosszabbodna, akkor mindenképp menjetek azonnal!
ápr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Időpontot sajnos csak nyárra kaptunk és azután is vissza kell mennünk sokszor. Ha nem múlik el pár nap alatt akkor szólok majd és visszamegyünk.
ápr. 24. 19:08
 10/11 anonim válasza:
Hát, sajnos gondolom akkor SZTK-ba jártok. A gyógytömés nem biztos, hogy bírni fogja ilyen hosszú ideig. Próbáld kerülni a ragacsos, nyúlós ételeket, kólát, szénsavas dolgokat. A gyógytöméseknek, ha utánaolvasol, nem túl strapabíróak.
ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!