Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fel van dagadva jobb oldalt...

Fel van dagadva jobb oldalt az arcom. Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
Tnap óta fel van dagadva az arcom ugy voltunk vele h már hátha lemegy de nem ment sőt még már a szemem alatt is kezd látszani..sztem a fogam miatt van mert van egy nagy lyuk amit már énis látok és már fájt is..ha elmennék fogdokihoz akk kihúzná?Vagy mit tudna csinálni vele?Nagyon fájna?
2010. nov. 1. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fogad be van gyulladva, és attól dagadt fel az arcod.Sürgősen menj ügyeletre.

Nem tudom hogy gyuladtam kihúzza-e.Majd ő eldönti, hogy mit kell csinálni.De mihamarabb fogorvos!

2010. nov. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Helló,


szinte 100%, hogy a fogad miatt dagadt fel az arcod. Ha jó a fogorvosod, akkor lehet, hogy nem kell húzni. Manapság a fogmegtartás van előtérben és már mindenféle trükköket alkalmaznak. Antibiotikumot adnak neked, hogy lemenjen a gyulladás. Ha esetleg góc alakult volna ki a fogyökérnél, akkor fúrnak a fogba egy kis lyukat, hogy kifolyjon a genny, mellé szintén antibiotikum. Utána gyökérkezelik a fogat. Így a fogad már nem lesz "élő", de évtizedekig megmaradhat.


A húzás pedig nem fáj, mert előtte érzéstelenítenek. Esetleg a húzás utáni este fájdogálhat egy kicsit, de egy Algopirin megoldja.

2010. nov. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen menj el fogorvoshoz sürgősen, mert a fájdalmon túl ebből komoly szövődmények is lehetnek!!!
2010. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez bizony csonthártyagyulladás!

Ha nem kapsz időben antibiotikumot, akkor nem lesz túl kellemes a kezelés... Ha hat az antibiotikum, akkor ki lehet majd húzni, vagy jobb esetben gyökérkezelni.

2010. nov. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..de már elmentem dokihoz és háth kihúzta nagyon fájt de legalább túl vagyok rajta és már jobb..:)
2010. nov. 4. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!