Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyógytömést tettek a fogamba,...

Gyógytömést tettek a fogamba, de kegyetlenül fáj. Ez normális?

Figyelt kérdés

Ma dél körül kifúrták a fogam, ami baromira fájt, mert be van gyulladva, és nem hatott az érzéstelenítő. Aztán kaptam bele gyógyszeres tömést, arra pedig ideigleneset. A doktornő azt mondta, hogy "ez majd szépen csendben megöli az idegeket".

Most konkrétan annyira fáj, hogyha lenne fegyverem, már lelőttem volna magam, két órája csak zokogok.

Azt is mondta a doktornő, hogyha nagyon feszíti és fáj akkor szedjem ki az ideiglenes tömést. Na de akkor? Nyitott lesz a fogam a hétfői gyökérkezelésig? Normális ez az iszonytató fájdalom? Nem hat rá a fájdalomcsillapító, már vettem be kettőt.


2010. nov. 3. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez normális. Próbáld meg kipiszkálni a tömést, akkor jobb lesz. Azért fáj, mert felgyülemlett folyadék vagy gáz feszíti a gyökércsatornát. Az nem baj ha hétfőig nyitva lesz, így legalább ki tud tisztulni. Arra vigyázz, hogy ne tömődjön el kajával, evés után mindig öblögesd ki és szívogasd.
2010. nov. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vedd ki és szivogasd. kajamaradék ne menjen bele.

De ha ezek után holnap is fáj, menj vissza, ne szenvedj napokat emiatt. Kitartást!

2010. nov. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sajnos nem tudom kiszedni a tömést, hiába küzdök...
2010. nov. 3. 23:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
hát nem is ép dolog saját magadnak kiszedni a tömést., azt szabadon kellett volna hagyni.Ha nagyon fáj egyél Dalacint, az gyulladáscsökkentő és fogra is kifejezetten jó.
2010. nov. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Basszus, ha tudom, hogy dalacint kell rá szedni, nem piszkálom ki állandóan. Mellesleg, ha be van gyulladva, miért nem csillapították előtte, és utána esett volna neki a drrr.nő
2010. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod kiszedni, akkor menj el egy dokihoz, ha nem rendel, akkor ügyeletre, hogy megnyithassák. Különben ha a folyadék erre nem tud távozni, akkor a csontot is gyullasztja, és szép nagyra bedagad a fejed (ami legkisebb rossz a dologban)
2010. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!