Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miféle hólyagok lehetnek ezek?

Miféle hólyagok lehetnek ezek?

Figyelt kérdés
A nyelvem hátsó részén (nagyon hátul) nagyobb hólyagok vannak, és körülöttük lepedék szerű valami. Nem tudom, hogy ez most természetes-e, mivel nem fáj. (Csak a hólyagokat érzem néha, ahogy a torkomhoz érnek, de azok sem fájnak... ) Egyébként a fogaimat rendszeresen mosom, szóval az nem lehet gond szerintem. Illetve gondoltam arra is, hogy lehet-e olyan, hogy azok a hólyagok alapból ott lehetnek a nyelv hátsó részén, csak mondjuk most megduzzadtak, vagy begyulladtak (gyulladás nem valószínű, mert mondom nem fáj)??? És mi okozhatja ezeket? Csak egy pár tippet adnátok? Köszönöm szépen előre is! :)
2010. nov. 6. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

A nyelv szovete a gyomor es az emesztorendszer szovetenek a folytatasa.

A fehet lepedekkel boritott nyelv tulzottan lugos allapotot tukroz,mely rossz emesztessel az emesztorendszer vagy a tudok belso vertolulasaval kapcsolatos.

A sarga lepedek, a tulzottan lugos allapot, gyulladas es vertolulas lehet.

Tehat nem a nyelv betegsege, de a nyelv fogja jelezni a belso betegseget, vagy elvaltozast!

2010. nov. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezzel félig meg is nyugtattál! :) De mi lehet a hólyagokkal? :S Meg alapjában nem az egész nyelvem lepedékes, csak a leghátsó, már alig látható részén van mindkettő dolog.
2010. nov. 6. 16:31
 3/6 anonim ***** válasza:
szia! a nyelv hátsó része olyan, mint a manduláid! nézz utána nyugodtan! Az egy nyirokszerv, tkp. nyirokcsomó. Lehet, hogy bujkál benned valamilyen betegség, azért hólyagos. Nem lehet esetleg tüszős mandula gyulladás miatt?
2010. nov. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az nem lehet, mert a manduláim teljesen elsorvadtak (szerintem a cigi miatt). :D Hála az égnek emiatt már nem kell aggódnom! ;)
2010. nov. 6. 17:36
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

Ha erősen dohányzol, akkor a leukoplakia vagy valamilyen lichen elég erősen szóba (fehér, le nem dörzsölhető, nem fájdalmas elváltozások) jöhet magyarázatként, melyek rákmegelőző állapotok, szóval én a helyedben orvoshoz mennék, hogy ezeket kizárjam! Jobb félni, mint megijedni.


Arról nem is szólva, hogy a nyelv hátsó harmadába eső daganatok gyakran két oldalra adnak áttétet a nyaki nyirokcsomókba és a nyelvdaganatok közül ezek a legrosszabb prognózisúak.


EÜ-s

2010. nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem is vannak ilyen hólyagok a nyelv hátsó részénél pont ahogy leírtad.

Voltam vele fül-orr gégészeten és azt mondták hogy döglődik a mandulám ki kéne szedni, valószínűleg azért jelentek meg a hólyagok.

De mivel félek a dokiktól még egy ideig marad a mandula :-)

2010. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!