Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fogmosás után szénsavas...

Ha fogmosás után szénsavas ásványvizet iszom, akkor az árt a fogaimnak?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Csak ugyanannyira, mint fogmásos előtt.
2010. nov. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Szóval a szénsav a káros, tehát nem a szénhidrát, ezért nem károsabb fogmosás után, mint előtt.
2010. nov. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tehát ha szénsavasat iszok utána, olyan mintha nem is innék?
2010. nov. 6. 23:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, olyan, mintha innál.
2010. nov. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Nincs benne cukor, hogy rohadjanak tőle a fogaid, de az ásványvíz roncsolja a fogakat. Ha belegondolsz, sziklákon keresztülmossa magát, és csak félig a vízmozgás eróziója, javarészt a víz mállasztja el a köveket!

De ha már iszol is, sima cspvizet, vagy mentes vizet inkább.

2010. nov. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom jobban leírni, a második válaszom így is elég bénára sikerült. :D

Szóval a szénsavas ásványvíz önmagában roncsolja a fogakat, tehát mindegy, hogy fogmosás előtt vagy után iszod, csak addig károsítja a fogakat, amíg a szádban van és érintkezik a fogaiddal. Tehát a sima víznél károsabb, mert az addig sem roncsolja a fogaidat.

Viszont messze nincs annyira káros, mintha pl. teát vagy gyümölcslevet innál, mert azokban van szénhidrát, tehát nem csak addig káros a fogaidra, amíg le nem nyeled, hanem utána is, mert a nyál elkezdi bontani a szénhidrátokat és savak keletkeznek melléktermékként, amg egész éjszak károsítják a fogakat.


Így érted már? Szóval csak annyira káros, mint napközben, és sokkal jobb, ha ásványvizet iszol, mintha pl. gyümölcslevet innál. Egyébként pedig nem is annyira vészes a szénsav, ha nem lötyekeled a szádban, hanem egyből lenyeled.

2010. nov. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
aa éértem:) fogmosás után nem iszok nem eszek már semmit csak bubis vizet szoktam mert azt vhogy jobban szeretem mint a simát. csak bennem egy olyan kép van h fogmosáskor úgymond levédem a fogaim, és h ha ráiszok szénsavasat akkor az semmissé teszi-e a fogmosást?
2010. nov. 7. 00:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem igazán használ fogmosás után a szénsavas ásványvíz :S

Igyál szánsavmenteset vagy csapvizet!

2012. máj. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!