Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez mandulagyulladás, vagy...

Ez mandulagyulladás, vagy tünete? Jobb szeretem természetes módon letudni a betegségeket és orvos nélkül. Nem kell elmennem ugye?

Figyelt kérdés

Az elmúlt héten itthon feküdtem, nagyon lebetegedtem, rengeteget köhögtem. Most már szakad fel, jobban érzem magam, de érzem, hogy a jobb oldalon jobban fáj a mandulám, ha nyelek. Igazából csak azon az oldalon fáj, gondolom megnézem tükörben. És azt vettem észre, hogy a mandulámon (illetve jóval fejjebb, a mandulámtól 2-3 centire egy hólyag szerű fehéres valamit láttam, az fájt... remélem csak a gyulladás tünete és semmi komoly... ugye? :S


Kerestem neten képet, de eléggé eldurvultak vannak, ahol már olyan, mint egy pöttyöslabda. Nekem egy, nagyobbacska pattanás méretű és ott virít a közepén.


Bocs ha értelmetlenü fogalmazok, de nagyon fáradt vagyok és szeretném tudni, mielőtt nyugtalanul elmegyek aludni :)


2010. nov. 7. 01:15
 1/3 A kérdező kommentje:

Annak ellenére h 1 db nagyobbacska hólyag van rajta, előfordulhat, h tüszős mandulagyulladás? (már ha jól kivettem google-ből)

Ha igen, akkor az elmúlik ugye? Mit szedhetek rá, ami vény nélkül kapható?

2010. nov. 7. 01:26
 2/3 JRC válasza:

A leírás alapján ez tüszős mandulagyulladás lesz. (A klasszikusan leírt forma esetében sok, apró, fehéres-sárgás gennycsap látszik a mandulán. A gyakorlatban azonban ezek sokszor összefolynak, vagy csak 1-2 ilyen hólyag alakul ki).


Ha más panasz nincs, nem igényel külön kezelést, el fog múlni. Esetleg fertőtlenítős oldattal öblögetés (Glycosept) vagy lidocain tartalmú (Mebucain stb) cukorka a tüneteket enyhíti (a gyógytartamra igazából nincs kihatással).


Ha pedig nem múlik erősödik a fájdalom hosszabb idő után sem, magas (39°C feletti) és nem múló láz stb jelentkezik, érdemes elmenni fül-orr-gégészetre.

2010. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Remélem, hogy lassan elmúlik, mert most kezdek kijönni a betegségből, a torkomról is a sok trutyi már felszakadt, szóval igazából egy zavaró tényező, az a pukli a mandulámon.... elég kellemetlen evés közben. Igen, használok rá cukorkát meg szájfertőtlenítőt, de ránézésre nem rosszabbodik.
2010. nov. 8. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!