Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kinek húztak már rejtett, nem...

Kinek húztak már rejtett, nem kitörő bölcsességfogat?

Figyelt kérdés

a panoráma röntgen kimutatta ma,hogy ki nem bújt bölcsességfogam van alul mindkét oldalon,és torlódik már. volt valakinek ilyen?jobban fáj bármilyen húzásnál igaz? :(

nagyon rettegek.


2009. jan. 9. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem húztak, és először nem is igazán akartam válaszolni a kérdésedre, mert nem akarnálak megijeszteni, de tényleg készülj fel lélekben, amennyire lehet! Igaz, nekem be volt gyulladva, és ki kellett műteni, és elájultam a dokinál! Ez régen volt, de soha nem felejtem el... Remélem, neked nem lesz ennyire rossz, szorítok!!
2009. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Jól megijesztetted pedig nem kell ennek így történnie.


Az valóban igaz, hogy a fájós gyulladt foggyökeret körülvevő gennyzacskó megakadályozza az érzéstelenítő hatákony működését, de egy nem fájós rejtett bölcsességfognál ez nem lesz probléma, egyébként csak szájsebészeti beavatkozással tudják eltávolítani.

Ma már vannak hatákonyabb értzéstelenítők, kérd az , ne a lidocaint. Picit drágább, de megéri.

Ha mégis nagyon félsz, csináltasd meg altatásban.

2009. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az anyukámnak csináltak ilyet, már elég régen. neki is hasonló volt a problémája. neki úgy nőtt a bölcsességfoga, hogy nem kifelé, ahogy kéne, hanem így vízszintesen az ínye alatt, és tolta a mellette lévő fogat. neki ki kellett vésni, szájsebészeten. vszeg neked is vésik. mivel az íny alatt van, ez csak így lehetséges. amikor kérdeztem tőle milyen volt, azt mondta, semmiféle fájdalmat nem érzett, mivel alaposan elérzésteleítették neki, csak az volt nyomasztó,amikor órákig kalapálták kifelé. nem fájt neki, azt mondta, igaából csak unta már, meg fáradt volt, mivel órákig csinálták neki. viszont miután kiment az érzésteleítő, kegyetlenül fájt neki. a doki alapból írt ki neki fájdalomcsillapítót a procedúra után.
2009. jan. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm,hogy írtatok nekem,nagyon félek,mert a baloldali már gennyes,napok óta a fájdalomcsillapító sem huzza le.ott fekszik a fog.a jobboldali meg van dőlve,tolva az előtte lévő fogakat.néztem az altatásos árakat,de nemhogy az altatás drága,de sajnos ez az egyik legdrágább műtét még az mellett,úgyhogy ez nem fog menni :(( ma már volt fent egy húzásom varrással,a fogorvos az sztk-ba beletörte,mehettem a szájsebészetre,4 injekciót kaptam rá.most fájdalomcsillapítózok mert majd meggebedek úgy fáj,mi lesz még a vésésnél?jaj nagyon félek!!
2009. jan. 9. 21:00
 5/8 anonim ***** válasza:
ha be van gyulladva, akkor normális doki addig nem kezdi el kezelni, míg le nem megy a gyulladás. anibiotikumot fog felírni, amit pár napig szedned kell. utána kezdi el vésni.
2009. jan. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hali! maga a műtét sztem annyira nem vészes, az érzéstelenítő miatt. (nekem csütörtökön volt a műtétem...) de ami utána jön! na arra jobb, ha előre felkészülsz! nem akarlak én se ijesztgetni, de az tényleg iszonyat. én pl megállás nélkül bőgtem, annyira rosszul voltam. ma a fájdalom már nem annyira erős. inkább a feldagadt pofám zavar...:) kitartás!! :)
2009. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kihúzták már??
2009. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
még nem,mert elmúlt a nagy fájdalmam,csak néha érzem hogy nyom.nem vagyok képes rászánni magam,annyira rettegek.majd megint akkor rohangálok,ha nagyon fog fájni :((((((
2009. febr. 21. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!