Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik fáj jobban amikor...

Melyik fáj jobban amikor fentről húznak vagy ha alulról húzzák a bölcsességfogat?

Figyelt kérdés

Hétfőn kihúzták a bal felső bölcsességfogamat, azt hittem meghalok nagyon fájt harmadik próbálkozásra sikerült kivenni, de szó szerint sírtam a fájdalomtól. Az érzéstelenítő se segített.

Holnap ismét kivesznek egyet a jobb alsót. Ez is annyira fog fájni vagy jobban?? Nagyon félek, de muszáj kivettetnem. Mit csináljak, hogy megnyugodjak?? Ne féljek annyira?? Köszönöm a választ előre is!


2011. okt. 16. 20:15
 1/10 anonim válasza:

Szájsebész vagy fogorvos vette ki? Nekem a két alsót kellett kivenni, de azokat szájsebész műtötte ki, mert még ki sem jöttek az ínyemből.

Esetleg szólj, hogy múltkor nagyon fájt és, ha lehet több helyre nyomja be az injekciót vagy használjon valami erősebbet. Nekem a nagyőrlőmmel gyűlt meg a bajom, először fogorvos próbálta kihúzni, nem is érzéstelenítette el rendesen, már remegtem a sokktól, annyira fájt. Ezért átküldött másnapra egy szájsebészhez, az is ugyanúgy próbálta, mint a fogdoki, csak több helyre nyomta be előtte az injekciót, és így semmit nem éreztem. Az más kérdés, hogy végül fel kellett tárni, mert a görbe gyökerei miatt nem lehetett simán kihúzni. (Amúgy abból sem éreztem semmit) De a bölcsességfog sokkal kisebb, azzal általában nem szokott probléma lenni.

2011. okt. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
U.A. fáj ez is meg az is!! egyforma volt mind a 4 kivétele!!!
2011. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Fogorvos vette ki. Nagyon félek a holnaptól!! :( Köszönöm a választ!
2011. okt. 16. 20:47
 4/10 anonim válasza:
na mi volt? és mennyire fájt? és a szuri? és mennyi ideig tart egy ilyen kivétel? nekem pénteken veszik ki és ezt olvasva nagyon félek :(:(
2011. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

20:18

Szia! Most olvastam amit írtál, nem szeretnélek megijeszteni, de nekem nagyon fájt, rendesen jött a könnyem és összekuporodtam az orvosi ágyon mindkét alkalommal és az érzéstelenítésnél is éreztem a fájdalmat. Kb. 6-8 perc volt a menete + előtte az érzéstelenítés. Nagyon aranyos volt az orvosom. Nekem már hármat kivettek. Hát senkinek nem kívánom! :(

Azért próbálj erős maradni. Fiú vagy vagy lány?? Muszáj kivettetned?? Ha nem muszáj akkor inkább ne vetesd ki. Mikor mész fogorvoshoz?? Majd írj!! :)

Kitartást kívánom Neked hogy ne fájjon! Szia

2011. nov. 16. 20:57
 6/10 anonim válasza:

szija! 20:18 vagyok. hnap meek délelött 11re. nagyon félek basszus...:/:/ lányvagyok:)

még sose volt semmilyen fogászati beavatkozásom. most eléggé kivagyok.. am muszáj kivenni sajnos. be van gyulladva. és nem csak 1et hanem majd végül mind a 4et kikell szedni:(

2011. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia! Na mi volt?? Kivették?? Fájt??

Majd írj.

2011. nov. 18. 17:26
 8/10 anonim válasza:

Most tévedtem ide azóta! kicsit késői válasz, de..

háát.. tulvagyok rajta... nekem fájt...

Alapbol.. ahova be kellett mennem az ajtóra annyi volt írva: tanulószoba.. xDD Hát gondoltam inkább elmenekülök...xD de végül maradtam.. behívnak.. kérdezi a lány aki csinálta a fogam: -Izgulsz? mondom neki:-igen nagyooonnnn!!! erre ő:-huu énis....:/

mondom MIVAAAAAANNN??? :D:D

ezek után 3man álltak neki a fogamnak, és azon vitatkoztak h hogyan is kell ezt kiszedni.... 20 perc alatt sikerült végre eltávolítani.. hát.. mondhatom beleizzadtam a székbe rendesen..XDD

2013. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jobb műttetetni -
2014. okt. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Menj a szájsebészetre -

AZ a legjobb

2014. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!