Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mély harapásom van és már 20...

Mély harapásom van és már 20 éves vagyok. Hogyan lehet orvosolni?

Figyelt kérdés
ja és muszáj megcsináltatni mert kattog az állkapcsom és álladó fogszabályzót nem akarok!!!
2010. nov. 14. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:

AZ az,mikor az első fogsor előrébb van,mint a hátsó?

Én is 20 éves vagyok,nekem ez a problémám,és két múlva megyek fogszabályozó szakorvoshoz,akkor meg tudom mondani:)

2010. nov. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Háttt akkor megszívtad, mert más megoldás nincs. Vagy együttélsz a keresztharapásoddal, vagy fogszabályoz, ez van.
2010. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok [link]


Ezen az oldalon,mást módszerről is ír:) Állcsont eltörése..stb.

2010. nov. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mélyharapás nem azonos a keresztharapással.

Lehet korrigálni. A két felső-elülső metszőfog hátuljára két kis "ütközőt" ragasztanak, hogy csak az anatómialilag kivánatos mértékben tudd összecsukni a szádat. És ezután bizony KELL a foxabályzó alul-felül.

2010. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Első válaszolónak: Neked bulldog harapásod van, ami nem egyenlő a mélyharapással.

Másodiknak: a keresztharapás megint csak nem egyenlő a mélyharapással.


A mélyharapás egyáltalán nem egyedi eset, olyannyira nem, hogy a lakosság kb 3/4-nek az van. Ez azt jelenti, hogy a felső metszők az elfogadottól jobban fedik az alsó metszőket. Ez általában azzal jár együtt, hogy a mandibula fogai hátrébb helyezkednek el. Ha lehetséges, akkor megpróbálják előre mozgatni őket.

2010. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jóó köszi tudom mi az a mély harapás, de mi a megoldás rá éjszaki fogszabályzó vagy állkapocs emelő??? bármi csak ne a beragasztós
2010. nov. 14. 15:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Éjszakai max. 14 éves korig segített volna, ide állandó kell.. És egyáltalán nem ciki, mivel te legalább teszel a fogaid szépségéért. Vannak akik 30 év után tetetik fel.
2016. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!