Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy vegyem rá magam, hogy...

Hogy vegyem rá magam, hogy elmenjek fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Ideje lenne elmennem fogorvoshoz, mert azt hiszem lyukas a fogam..Nem akarom megvárni, amíg komolyabban el kezd fájni, viszont rettenetesen rosszul vagyok a tűtől. A fúrástól/töméstől nem félek, csak attól, hogy az injekció után elájulok...Hülye szokásom a vérvétel/oltás utáni ájulás...
2010. nov. 21. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor bemész a fogorvoshoz szólj előre, hogy rosszul vagy a tűtől. Én úgy oldottam meg, hogy amikor beültem a székbe, becsuktam a szemem, bekapcsoltam a discman-en a zenét -dokit nem érdekelte, hogy be van dugva a fülembe a fülhallgató:))- és egy virágos rétre képzeltem magam:D Furán hangzik, de bejött és utána a doki meg az asszisztens is rám néztek többször, nehogy elájuljak)

Vegyél egy nagy levegőt és irány a doki, jobb ha túl vagy rajta hamar))

Sok sikert!!

2010. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Én legtöbbszőr érzéstelenítő nélkül tömettem, ugyanis ha kicsi a lyuk nem is fáj.Vége felé kicsit érezni, de egyáltalán nem vészes.Még azt szoktam ilyenkor tisztázni, hogy kezdjük injekció nélkül és ha fájna leállunk és szuri után folyt.köv.

2010. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, most egy kicsit bátrabbnak érzem magam!

akkor (ha eljutok fogorvoshoz), először rákérdezek, hogy kell-e érzéstelenítő, ha igen, akkor pedig berakom a fülest :)

2010. nov. 21. 10:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát... mit ne mondjak... irigyellek de nagyon nagyon. Én ímádok fogorvoshoz járni. És csak azért nem leszek fogorvos mert bioszból nem voltam jó... utáltam az állat- és növénytant. :-( De még lehetek fogorvos asszisztens. Én kb 2-3 hetente járok fogszabival fogászatra, de mindig epekedve várom azt az alkalmat... most is van még 12 napom sajnos. De minden egyéb fogászati eljárást is rendkívül szeretek (pl mikor kivették a hátsó fogaim, v mikor kíműtötték a szájsebészeten az egyik fogam ami benőtt stb).

Lány vagy? Fiú? Keress egy jóképű fogászt, vagy egy fiatal csini fogásznőt (magánfogászaton seperc alatt találsz) és hidd el Te is beleszeretsz a rendelőbe!

2010. nov. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Fúrás és tömés nem fáj. Ha véletlen beletéved a fúrógép a lyukba az csak egy másodpillanat törtrésze mert a doktor már kapja is el a fúrot... olyan mintha valami éles fájdalom, és a kövi pillanatban: hopp már el is múlt...

Az injekció csak akkor fáj ha a felső íny közepébe, oda az ívbe adja, de az csak szájsebészeten van... sima fogásznál is csak egy másodpercnyi érzés..

2010. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

jó neked, hogy szeretsz fogorvoshoz járni... :D amúgy 18/l vagyok...itt ahol lakom, tudtommal csak idősebb fogorvosok vannak...

a videót inkább nem nézem meg, de azért köszi :P

utolsó, remélem igazad van :)

2010. nov. 21. 10:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy a videót ne nézd meg, elég rosszindulatú "tréfa" ilyet megnézetni egy parázós emberrel...
2010. nov. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
gondoltam, hogy egy újabb kedves kommentelő küldte a linket, ezért nem néztem meg....
2010. nov. 21. 11:46
 9/12 anonim ***** válasza:
majd a fájdalom rávesz téged csak várd ki;)
2010. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Addig menj, amíg nem fáj, ezt most sajna tapasztalatból mondom. Én is fogszabályzós voltam, mondhatnám úgy is, hogy "együtt nőttem fel" a fogorvosommal, benne bízom! Én megtettem mindent annak érdekében, hogy a lyukas fogam rendben legyen, most még is fáj az egész fogsorom bal fele, de oly mértékben hogy a legrosszabb ellenségemnek sem kívánnám azt, amit az utóbbi három napban átéltem! (persze hétvégére jött ki ennyire durván, hogy véletlenül se tudjak orvoshoz rohanni)

Inkább menj addig, amíg nincs komolyabb panaszod! Ha rágófogaddal van probléma, akkor nem is kell hozzá érzéstelenítés. Az én dokim mindig megkérdezi, hogy előbb szúrjon, vagy próbáljuk meg? Mindig kiegyezünk abban, hogy nem kell szuri, de amint fájna sikítok és ad... Eddig mindig be is jött, egyáltalán nem vészes, alig lehet érezni, csak egy kis csípés.

Amikor fogszabályzás miatt húzták az egyik fogamat és 4 szurit kaptam, ebből kettőt "szájpadlásba", ami azért "durva", akkor kicsit bekönnyezett a szemem, de azt is túl lehet élni :)

Szerintem nem az a fontos, hogy jól nézzen ki a fogorvosod... ha ránézel, és úgy érzed nem szimpatikus, akkor ne csináltasd meg vele a fogadat és kész! A legfontosabb a bizalom, az hogy eltudd engedni magad, és ne feszülj azon, hogy mikor csinál valami eszméletlen kellemetlen dolgot veled! Márpedig ha nem szimpatikus a doki, ez a jelenség triplázva van jelen!

2010. nov. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!