Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan gyűjtsek erőt és...

Hogyan gyűjtsek erőt és bátorságot ahhoz, hogy elmenjek fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Segítsetek, bátorítsatok, mert el KELL mennem, nem sok választási lehetőségem van és még is halogatom a dolgot. Terhesség alatt durván sokat romlottak a fogaim, szülés előtt két héttel egyszerre kettő begyulladt, de akkor már nem akart a doki hozzányúlni. Természetesen fájt két napig éjjel-nappal, de ahogy beültem a rendelő várótermében egyből elmúlott, így azóta sem sürgettem a dolgot. Mennem kell, mert így nem maradhat, tudom jól, mert bármelyik percben elkezdhet fájni és az sokkal rosszabb lesz.

Arról ne is beszéljünk, hogy külföldön élek, a babám egy éves koráig teljesen ingyenes a fogorvos, nem csak tömés és húzás, hanem elvileg még koronát is ingyen raknak, ha szükség van rá. Minden azt indokolja, hogy menjek, mégis halogatom, telnek a hetek, sőt, a fiam már lassan négy hónapos, én meg még azóta sem vagyok képes bekocogni a tőlünk 100 méterre lévő rendelőbe.

Mivel vegyem rá magam?


2009. márc. 13. 22:39
 1/6 anonim válasza:
100%

Szültél egy gyereket és félsz a fogorvostól? Nem semmi...:)

Na, lényeg a lényeg, én nagyon sokat vendégeskedek a dokinál (nem ingyen, hanem kemény tízezrekért, tehát még én fizetek, hogy szenvedjek), de már az elején bebeszéltem magamnak, hogy ez csak átmeneti fájdalom és azért kell a doki, hogy utána már ne fájjon. Szerintem nincs rosszabb a fogfájásnál. Nem is félek már az orvostól, akármit csinál. Legutóbb húzatni is egyedül mentem.:) Gondolj arra a rengeteg fájdalomra, amit a fogaid okoztak és, hogy ugyanannak talán a többszöröse is vár rád, ha nem mész el hozzá.

Ja, és az is előfordulhat, ha hátsó fogról van szó, hogy begyullad és szájzárat kapsz tőle, na akkor aztán felkötheted a felkötnivalót, mert a falat is lekaparod majd kínodban.

Ezt most rémisztgetésnek szántam.:)

Irány a doki, akár vihetsz is magaddal valakit, ha nagyon félsz, de amit muszáj, azt muszáj!!!:)

2009. márc. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A húgom a barátnőjével ment el a fogorvoshoz, mert félt. Ha nem megy másképp, akkor válaszd ezt a módszert!
2009. márc. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, hogy micsoda kellemes, mosolygós megnyugvás lesz, ha végzel a kezelésekkel. Hogy eltűnik majd ez a napszámolgatós, szorongós érzés, ami most benned van. Egyszer úgyis el kell menned, miért ne mennél minél hamarabb? Persze, tudom, mert félsz, de egyszer úgyis muszáj, így csak kínzod magad a halogatással. Sajna a fogak nem gyógyulnak maguktól, pedig milyen jó is lenne! :)
2009. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatást! Engem is az motivál épp most ezek után, hogy utána milyen jó lesz tudni, hogy rendben vannak a fogaim, illetve az, hogy a bajt mindenképpen jobb lenne megelőzni, mint megvárni és tüzet oltani.

Az a vicces, hogy a szüléstől egyáltalán nem féltem, ott olyan bátor voltam, mint egy oroszlán, még fájdalomcsillapítást sem kértem, egy szem panadol nem sok, de még annyit sem vettem be a komplett szülés alatt, után.

Sőt, korábban elég sok vizsgálaton voltam, gerincvízvételre és gyomortükrözésre önként és dalolva mentem úgy, hogy még én bátorítottam Anyukámat, hogy ne féltsen, nem lesz az annyira rossz.

A fogorvostól meg úgy félek, hogy már az injekció előtt is lidocain (lehet, hogy nem így írják) spray-t kértem, hogy ne fájjon. Tulajdonképpen még olyan borzasztóan rossz tapasztalatom sincs a témában, mert terhesség előtt összesen egy fogamat kellett húzni, kettőt tömni és volt egy gyökérkezelésem, ráadásul ügyes orvoshoz jártam, alig éreztem ezekből valamit és mégis leírhatatlanul félek.

Kb úgy vagyok vele, mint a vérvétellel, arra is úgy vonulok, mint ha kivégzésre vinnének, asszem én voltam a környéken az egyetlen terhes felnőtt nő, akit a férje be kellett kísérjen vérvételre, különben be sem mentem volna.

Saját magamat sem értem. :-)

Most úgy döntöttem, hogy hétfőn bemegyünk és kérünk egy időpontot nekem. Igaz, hogy sok mindent szerintem még nem fognak csinálni, mert két hét múlva utazunk Magyarországra és egy hónapig ott leszek, de ha megkezdődik a folyamat, akkor majd a magyar dokim folytatni tudja, lesz másik javítani való fog, nem kell majd egymás munkájába beleavatkozniuk...

2009. márc. 14. 09:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig arra gondolok, hogy mekkora megkönnyebbülés már az, amikor beadja az érzéstelenítőt, és hirtelen kisimul az ember feje, ahogy elmúlik a fájdalom. Aztán már csak tátani kell a szádat :)
2009. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
gondolj arra h a nagy fajdalom hirtelen megszunik es megkonnyebulsz mintha 100 kilo esett volna le rolad en ma voltam az orvosnal teljesen nyugodt voltam meg csodalkoztam magamon es 3 fogamat huztak ki nem kell felni legyel bator
2009. márc. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!