Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 14 éves lány vagyok melyik...

14 éves lány vagyok melyik érné meg árban a ki vehető vagy az állandó fogszabályzó? Állandó fogszabályzóba melyik a legolcsóbb?

Figyelt kérdés
Sziasztok!
2010. nov. 21. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

-az éjszakai sokkal(!) olcsóbb, de ha állandót választasz az sokkal rövidebb idő alatt sokkal szebben helyrehozza a fogaidat.

-ha maszekhoz mész százezrekkel többet kell fizetned egy készülékért (én maszekhoz járok, hidd el hogy megéri a pénzt összespóroli ismerek olyan embert aki 30 éves és még mindig fogszabályoztatni kell járnia mert SZTK-ba elcseszték a fogát:S)

-éjszakai fogszab. fajták:

tréner -ez gumiból van és bele kell harapnod

-nem tudsz vele sem beszélni sem nyelni

fém (nem tudom mi a neve) -külön van alsó és felső fogsorra, tudsz vele beszélni és nyelni de drágább mint a tréner

-állandó fogszab. fajták:

gumis -ez a legolcsóbb, és több ideig kell hordanod mint a többi fajtát

daemon -közepes árkategória, csak maszek fogorvosnál találod meg, hatékonyabb a többinél és kevesebb ideig kell hordani

porcelán -legdrágább, hatékonysága közepes, viszont nem olyan feltűnő mint a többi, ugyanannyi ideig kell hordani mint a gumist, csak maszeknál találod meg


egyébként ha állandót választasz azután még kell minimum 1 évig éjszakait hordanod hogy ne álljanak vissza a fogaid

én először éjszakait választottam, rendbe is hozta de sajnos utána visszaálltak a fogaim. most állandó van és egyébként 1 hét alatt meg lehet szokni:)

14/L

2010. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy éjszakai, vagy állandó, beragasztott fogszabályzót kapsz, hogy milyen eltérés van a fogaiddal. Azt az orvos dönti el.
2010. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Annabella Azral válasza:

Tuti állandó fogszabályzót választanák. Nekem is az volt 12 hónapig Damon átlátszó maszeknál. Az északai 1 nagy szar!!!8-10 éves korom között 3 is volt , nem is hordtam, nem is ér semmit annak sem, aki hordja!!! 1,5 év alatt barátnőmnek NEM csinált semmit!!!

Szal RAGASZTOTT ÉS DAMON ÉS FEHÉR!!!!!!!!

2010. dec. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

utolsó válaszolónak üzenem: (első vagyok)

honnan veszed hogy damon kell neki? nekem is azvan de lehet hogy teljesen másik fajtát választ neki az orvos. egyébként attól mert átlátszó egy fogszabályzó, attól még nem hatékonyabb csak esztétikusabb és drágább

2010. dec. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségeteket:)
2010. dec. 20. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!