Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan kezelik a gyökérhártya...

Hogyan kezelik a gyökérhártya gyulladást?

Figyelt kérdés
Kiidegelt, gyökértöméses fogamba ragasztottak csapos koronát egy hete, de ha harapok vele nagyon fáj. Nem műzliszeletre, vagy hasonló kemény ételre gondolok, hanem pl mandarin, sajt evése közben is már nagyon fáj. Félek, hogy ki kell húzni, és akkor a fogam is és a pénzem is ugrik:(
2010. dec. 9. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Várj 2 hetet, ha utána sem nyugszik meg a fogad, sajnos ki kell húzni.Addig próbáld meg kímélni, ne harapj rá,és szedhetsz valami antibiotikumot is.
2010. dec. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én is így gondoltam, egy jó darabig nem rágok rajta, meg gondoltam antibiotikumra is. Nem tudom vény nélkül kapható e?
2010. dec. 9. 22:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, menj vissza a fogorvosodhoz és vázold fel neki a szituációt, hátha tud neked ajánlani valamit. Amúgy lehet, hogy ha nemrég csinálták, akkor csak az a baj, hogy érzékeny körülötte az íny. Nekem sima fúrás-tömés után is volt, hogy nehezemre esett rágni, mert kicsit benőtte az íny a fogat és azt gyakorlatilag "lefúrta" róla az orvos.

A háziorvosodhoz is mehetsz amúgy, de ő nyilván nem ért ehhez annyira:)

2010. dec. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kb. 3 hét volt mire rendesen tudtam rágni ugyanilyen koronás fogammal, úgyhogy nyugi, várj még egy kicsit türelmesen.
2010. dec. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, hogy van remény:) Csak nehogy mindig újra begyulladjon.
2010. dec. 10. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!