Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Milyen a jó fogkefe?

2007-05-25 15:50  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Válasszunk kisfejű fogkefét, mert a hátsó fogakhoz könnyebben hozzáférünk vele. Legyen ritka csomózású, lekerekített műanyag sörtékkel, kényelmes fogású, csúszásmentes nyéllel. Lehetőleg legyen két fogkefénk, amiket felváltva használunk, így elég idő van arra, hogy a fogkefe sörtéi kiszáradjanak. Száraz fogkefével elkezdett fogmosás hatékonyabb és elkerülhetjük, hogy az állandóan nedves fogkefe sörtéi között a baktériumok gyorsan elszaporodjanak. Ne feledjük, hogy egy fogkefét nem egész életre vásárolunk, gyakran kell cserélni, átlagosan háromhavonta. Élettartama függ a sörte keménységétől és a fogmosási szokásainktól, de egy biztos, elhasználódott szerteszét álló sörtéjű fogkefével nem lehet hatékonyan a fogakat tisztítani. Persze semmit nem ér a legmodernebb fogkefe sem, ha rossz a fogmosási technikánk.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2007-05-25 15:50 Privát üzenet
nekem egy oralB vibráló fogkefém volt 4 hónapon át, mert le volt árazva, és gyakorlatilag semmi hibát nem talált a sulis fogdoki viziten a fogorvos, pedig eddig mindig találtak fogkövet a fogaimon, perig nem tesco-s fogkefékat használtam előtte. Szerintem a vrirácós rezonáló fogkefe a tuti :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2008-08-16 15:41 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mivel jobb az elektromos fogkefe a simánál?
Azt hallottam, az probléma lehet, ha a wc és a fogkefe egy légtérben van. De akkor hova vigyem a fürdőből a fogkefémet? Ez tényleg gond lehet?
Most lesz először egész napos fogszabályzóm, kell hozzá külön speciális fogkefe vagy valami?
Tényleg hatékonyabban tisztít az elektromos fogkefe, mint a sima?
Gyermekfogkrém ill. fogkefe hatásos felnőtteknél?
Oral-b PrfessionalCare elektromos fogkefe akkumulátor töltése?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu