Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt a fogam és az...

Begyulladt a fogam és az állkapcsom, mi a teendő?!

Figyelt kérdés

Úgy kb. 2 napja van gyulladva de már ráhúzódott a fél állkapcsomra. Nem tudok aludni se a fájdalomtól.A dokitól ma kérek időpontot de ahogy ismerem kb 3 nap mire oda eljutok... Másik dokihoz nem tudok menni mivel ez sulis és ez ingyenes, másikra meg nincs pénzünk . Egyébként már minden kipróbáltam a fogamra,szegfűszeget,jegeltem,sós vizes öblögetést is kipróbáltam még fájdalom csillapítót is bevettem...de semmi.

Az a gáz,hogy nem tudom miért fájhat!? Be van tömve de nem történt semmi a töméssel nem tört le se a fogam,már csak arra tudok gondolni,hogy a fogzománc megrepedt(de hogy mitől nem tudom). De ha azt pótolják annak mennyi az ára vagy diáknak az is ingyenes ?

És azt meglehet kérni a dokitól,hogy gyökér kezelje ki?


Még valami,ez nem éppen idetartozik de a fogdoki kiírhat Suliból? Mivel általában (ha gyökér kezelik) alig bírok enni...meg aztán a fájdalom.Ha bármiben tudtok segíteni,megköszönném!


16l


2010. dec. 12. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig mielőbb fogorvoshoz kellene menned!

Ha van otthon Flector vagy Cataflam, vegyél be, mert gyulladáscsökkentő hatásúak is a fájdalomcsillapításon túl.

2010. dec. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Egyébként azt halottam hogy gyulladt foggal gyökér kezelni...hát :S összecsinálnám magam még akkor is ha injekciózzák. És ezeket a gyógyszereket csak fogdoki írhatja ki vagy nem ?

2010. dec. 12. 08:54
 3/10 anonim ***** válasza:

A Flector és a Cataflam ugyanazon hatású, csak az egyik por alakban, a másik tablettában van.

Sajnos mindkettő vényköteles, de a Cataflamot nem csak fogorvos írhatja fel.

A gyökérkezelésnél érzéstelenítést adnak, és nem fáj egyáltalán! Semmi ok az aggodalomra.

2010. dec. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
gyulladt fognál baszhatod az érzéstelenítést gyökérkezelés közben. nem ér semmit... érzed ahogy a gyulladt, fájós, gennyes gyökérben kotorászik azzal a tűszerű szarral... és lehet, hogy meg se tudja menteni... nálam legalábbis így történt. csak hetekig kínzott, aztán a vége így is húzás lett.....
2010. dec. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Gyulladt fogra előbb gyulladáscsökkentés van, nem állnak neki "kotorászni". Csak ha apadt a dolog.

Ez sürgősségi fogellátás, 18 éves kor alatt amúgy is ingyenes a fogorvosi ellátás, nem csak a sulidokihoz mehetsz. Időpontot sem kell kérni, kötelessége fogadni - és lehetősége szerint kezelni - rendelési időben. Ne várj, menj el holnap, vagy ha tényleg kibírhatatlan a fájdalom, akkor még ma az ügyeleti rendelésre.

2010. dec. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

magyarul ha holnap elmegyek akkor csak is gyulladáscsökkentőt adhat és ha lemegy róla a gyulladás akkor vissza kell hogy menjek és megcsinálja a fogam...

és van olyan hogy nem megy le róla a gyulladás?

2010. dec. 12. 10:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha rendes körzeti fogorvoshoz mész, ahová lakóhelyed szerint tartozol, akkor ingyenes életkortól függetlenül, ha TB biztosított vagy. (Mivel iskolába jársz, az vagy.) Nem muszáj iskolai fogorvoshoz menni. Ha időpontkérésnél mondod, hogy mi bajod van, akkor sürgősségi esetnek fogsz számítani, és nem kell 3 napot várni.


TB kártyát ne felejts el vinni. Személyi és lakcímkártya is kellhet.

2010. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az összes választ ! Rettentően sokat segítettetek :) Még egyszer köszönöm mindenkinek :)
2010. dec. 12. 11:41
 9/10 anonim ***** válasza:
09:42. tapasztalatból írtam, hogy de igen, nekiállnak gyulladt ,gennyes gyökérnél is gyökérkezelni gyógyszer nélkül! még utána sem adott nekem semmilyen gyulladáscsökkentőt a doktor! pedig pontosan látta ő is hogy mennyire be van durranva...... igaz hogy még 2 hétig utána is fájt, de túléltem...bár a fogam az nem....
2010. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát azért az nem semmi előző :S Kirúgatnám azt a dokit az tuti. Egyébként ma voltam fogdokinál kifúrták a fogam és leszívták a gennyt, és pénteken megyek vissza gyökérkezelésre.Az mondták,hogy elvan hallva a fogam(vagy a gyökér?!) Egyébként az a brutál,hogy tegnap hajnalkor annyira be volt gyulladva az egész fogam és az állkapcsom,hogy a felső ajkamtól az orromig és az arcom is teljesen fel volt puffadva,szóval most borogatnom kell és nagyon rossz mert beszélni és enni is alig bírok.Olyan az ajkam mintha plasztikáztattam volna .... még nézni is rossz :S
2010. dec. 13. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!