Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 1 hete kihúzták a fogamat....

1 hete kihúzták a fogamat. Viszont egy kis gyökér darab bentmaradt. Visszamentem az orvoshoz, valamit kiszedett, de még mindig nem teljesen jó. Most mi lesz vele? Lehet, h magától ki fog jönni a gyökér darab?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2010. dec. 20. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fog magától kijönni. Röntgennel lehet ellenőrizni, hogy van-e benne valami, vagy csak az utolsó beavatkozás helye fáj még. Szükség esetén szájsebészetre kell menni, ahol kiszedik a maradékot.
2010. dec. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pici csont-, vagy foggyökér darabka kilökődhet magától is.

Röntgennel ilyet megtalálni nem nagyon lehet. A fogorvos feladata, hogy revízió alá vegye a sebet, átnézze, akár szondával áttapintsa, hogy maradhatott-e benne eltávolítandó darab. Természetesen amikor kihúzza a fogat, meg kell szemlélnie, hogy egészben sikerült-e kivenni, vagy letört belőle valami.

(Egyszer a nejemnek húzták ki egy rágófogát és a 3 gyökér közül az egyikből hiányzott egy kb. 2 mm-es darab. A fogorvos akkor megnyugtatta, hogy ki fog lökődni. Nem is lett semmi baj ebből.)

2010. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, én is pont ezt akartam írni, hogy ha szerencséd van, akkor ki is lökődhet.
2010. dec. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2010. dec. 21. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!