Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó kellene. Valaki...

Fogszabályzó kellene. Valaki tud tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Mondta a fogdoki, hogy kell fogszabályzó a felső fogaimra, és nekem még felül nem bújt ki az egyik fogam, és amikor eszek ráharapok a mellette lévő fogra fájdalmat érzek, de nem szuvas a fogam. Valószinüleg nem fér el a fogam, ami ép most bujik ki? Mit lehet vele csinálni, Műteni, fogathúzni? De nem akarom, hogy fogat huzzanak, mert ezek elöl vannak.
2011. jan. 4. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugi, a fogszabályozás végén szép lesz. Ha nem férnek el, akkor húzni kell sajnos, de addig tologatják a többit, amíg ki nem töltik a helyét. Nem leszel foghíjas, csak a fogszabályozás ideje alatt eleinte. Ha meg nem csinálják meg, akkor összetorlódva maradnak és attól fognak elromlani - az aztán tényleg ronda.


A fogszabályozásra nem tudom, hogy lehet bejutni, talán a fogorvos ad beutalót, kérdezd meg.

2011. jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg :) Először is elküldenek röntgenre, és akkor majd kiderül, hogy mi a helyzet. Van, hogy kihúzzák az egyik fogat, de van olyan is, hogy széthúzzák, és helyet csinálnak annak a még ki nem nőtt fognak. Nekem is pont ilyen volt, de kesze-kusza fogaim éppen az a kettő (3-as és az 5-ös) szorosan egymás mellett volt, úgyhogy inkább kioperálták. Nem vészes, hidd el, nem kell előre parázni :) Az orvos majd tudni fogja, hogy mit kell tennie :)
2011. jan. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Csak kicsit félek.
2011. jan. 9. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!