Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan állítható meg a fogak...

Hogyan állítható meg a fogak romlása?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz fogakat örököltem. Most is van egy lyukas, és ahogy néztem, többön is megjelrentek a szuvasodás jelei, de mert nincs munkám, így nincs TB-m, nem mehetek dokihoz rendbehozat. Rendesen mosok fogat mindig, naponta legalább kétszer.

Mit tehetnék, hogy ne romoljanak tovább a fogaim?


2011. jan. 8. 18:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha nincs munkahelyed,akkor havonta 4900Ftért fizetheted önként a TB-ét.


A fogszuvasodás nem megállítható.

2011. jan. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
A szuvasodás/fogbetegségek lassíthatóak bizonyos szabályok betartásával. Ügyelni kell, hogy ha mód van rá szedesd le a fogkövet(ultrahangos, teljesen fájdalommentes technika, injekció sem kell!!). Amíg erre nincs lehetőség fontos a helyes fogmosás, szájvíz és fogselyem használata. Fogmosás: a fogakat NEM jobbra-balra huzogatva mossuk, hanem körkörös mozdulatokkal, de inkább az ínytől a korona felé seprő mozdulatokkal bent és kint is, majd a koronát tisztítjuk meg. Így nem marad az ínynél és a fogközökben semmi. Ez után a nyelvet is megtisztítjuk, ami tele van bacival. Öblögetésnél figyelünk, hogy a szájpadlásnál is öblögessünk, ezzel elkerüljük a kellemetlen szájízt is. Ez után öblögetünk szájvízzel és olykor a fogközöket megtisztítjuk fogselyemmel. Ha kérdésed van, nyugodtan tedd fel:-))
2011. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Fogkő eltávolítás TB-vel ingyen,anélkül pénzbe van.
2011. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Eddig nem is tudtam, hogy "seperni" kell, nem húzni. Milyen szájvizet ajánlasz és milyen fogselymet (aminek elfogadható az ára)?
2011. jan. 8. 23:17
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

A fogaid romlasahoz az etekezesed is nagyban hozzajarul. En mar teljesen leszoktam a csokik-cukrok-edesitett uditok-cukros teak/kavek-mesterseges adalekanyagok fogyasztasarol. Nemcsak a fogaid, de az egesz tested egeszsegesebb lesz!

Csak vizet iszom, es cukrot csak akkor hasznalok, ha nagyon muszaj!

A kavezas, cigarettazas is karos.

2011. jan. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

20.36 vagyok.


Örülök, hogy tudtam valami újat mondani. Fogselyemből gyaklag mindegy, hogy melyiket veszed, mert mindegyik ugyanolyan, max van némi íze, de elvileg egyik sem szakad. Szájvízből én a Tescoban vettem utoljára, Aquafresh-t és szerintem jó és elfogadható ára van(asszem második legolcsóbb. nem esküszöm rá, de ilyen 5-600 ft körül mozog), amit semmiképp se vegyél az az Orál-B, mert nagyon fel van vizezve. Egyszer volt szerencsém kipróbálni a Listerin-t, hát akinek van pénze vegye azt, mert tényleg nagyon jó, de az Aquafresh sem sokkal rosszabb, mindenképp jó, mint a semmi:)) Fontos amúgy a fogkefe is, amit tudok ajánlani és nem a legolcsóbb, de nem is a legdrágább, az a Colgate 360 (esetleg Oral-B), de pl nagyon rossz a Signal. Figyelni kell, hogy vannak erősségi fokozatok egyes fogkeféken, a leggyengébb nagyon érzékenyeknek van, normál fog/ínyhez a közepeset ajánlom, az erős igazából a mazoistáknak jó, ínynek többet árt, mint használ. Javaslom, hogy fogmosás közben, ha van rá lehetőséged(és időd), nézd magad a tükörbe és látod, hogy mit csinálsz és hogy milyen jól:))

2011. jan. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

20.36 vagyok ismét.


Láttam az előző hozzászóló nagyon jó ötletét, az étkezést.

Mint látod a cukor sokat tehet a rossz fogakhoz, továbbá a szénsavas és édes italok. Illetve még egy dolog, ha már étkezés: közvetlenül étkezés ill szénsavas ital fogyasztása után, TILOS a fogmosás, mivel a száj PH értéke savas és a zománc sérülékenyebb és csiszolsz rajta egyet. Ha nagyon zavar az íz a szájban vízzel egyet-kettőt öblögess és később moss fogat(min. fél óra), illetve éjszakára fogmosás után kerüld az evést és a szénsavas italokat(ásványvizet is). Én amikor elkezdtem járni az egyetemre elmentem egy fogorvoshoz, mert volt 1-2 rossz fogam, bevallom előtte nagyon féltem(pedig az akarok lenni..--> "kínozni" szeret, csak ő ne kerüljön oda), és igazából mindent tudtam már róla, de mégis, aztán jött a kellemes meglepi, hogy ez nem is olyan fájdalmas. Szóval azt akartam mondani, hogy megcsináltattam az összes fogam, és utána én is nagyon sokat változtattam, elősször nagyon nehéz volt, de aztán egyre könnyebb lett és fontos volt, hogy mégsem lehet vki fogorvos rossz fogakkal:)) úgyhogy mostmár odafigyelek rájuk(persze ez nem azt jelenti, hogy éjjel-nappal csak ezzel foglalkozok), én is ugyanúgy megeszem a sütit, néha még kólát is iszok, csak betartok bizonyos szabá

2011. jan. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

20.36 vagyok ismét.


Láttam az előző hozzászóló nagyon jó ötletét, az étkezést.

Mint látod a cukor sokat tehet a rossz fogakhoz, továbbá a szénsavas és édes italok. Illetve még egy dolog, ha már étkezés: közvetlenül étkezés ill szénsavas ital fogyasztása után, TILOS a fogmosás, mivel a száj PH értéke savas és a zománc sérülékenyebb és csiszolsz rajta egyet. Ha nagyon zavar az íz a szájban vízzel egyet-kettőt öblögess és később moss fogat(min. fél óra), illetve éjszakára fogmosás után kerüld az evést és a szénsavas italokat(ásványvizet is). Én amikor elkezdtem járni az egyetemre elmentem egy fogorvoshoz, mert volt 1-2 rossz fogam, bevallom előtte nagyon féltem(pedig az akarok lenni..--> "kínozni" szeret, csak ő ne kerüljön oda), és igazából mindent tudtam már róla, de mégis, aztán jött a kellemes meglepi, hogy ez nem is olyan fájdalmas. Szóval azt akartam mondani, hogy megcsináltattam az összes fogam, és utána én is nagyon sokat változtattam, elősször nagyon nehéz volt, de aztán egyre könnyebb lett és fontos volt, hogy mégsem lehet vki fogorvos rossz fogakkal:)) úgyhogy mostmár odafigyelek rájuk(persze ez nem azt jelenti, hogy éjjel-nappal csak ezzel foglalkozok), én is ugyanúgy megeszem a sütit, néha még kólát is iszok, csak betartok bizonyos szabályokat.

2011. jan. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
bocsi, nem tom miért ment 2x
2011. jan. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Már lefekvés előtt is sepregettem, meg most ebéd után :) A fél órát mindig kivárom.

Cukros dolgokat átlagos mennyiségben fogyasztok, többször van, hogy nem kívánok viszonylag hosszabb ideig édes dolgokat. Kávézni nem szoktam egyáltalán, teát meg csak ritkán iszom, ha megkívánom.

Sokat rágózom.

Cigizni nem cigiztem sose, piálás szintén így áll.

A felső fogsoromban 2 helyen van tömés, és az alsóban egy helyen (iskolafogászaton csinálták - belvárosi fogászat, a doki amúgy k*rvadrágán dolgozik, de nem tudom, amalgám tömés-e - ezüstösszürke színe van). Ezek, ha amalgámtömések, felggyorsíthatják a romlást?

A fogdokitól amúgy nem félek, mikor építette vissza az első lapátfogaim egyikét, semmiféle fájdalmat nem éreztem, de amikor még előtte húztak az alsó sorból 2 db fogat, akkor sem.

2011. jan. 9. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!