Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan állítható meg a fogak...

Hogyan állítható meg a fogak romlása?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz fogakat örököltem. Most is van egy lyukas, és ahogy néztem, többön is megjelrentek a szuvasodás jelei, de mert nincs munkám, így nincs TB-m, nem mehetek dokihoz rendbehozat. Rendesen mosok fogat mindig, naponta legalább kétszer.

Mit tehetnék, hogy ne romoljanak tovább a fogaim?


2011. jan. 8. 18:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Jah, azt kihagytam, hogy kólázni sem szoktam, ásványvizet viszont szoktam inni - a csendes fajtát.
2011. jan. 9. 18:23
 12/16 A kérdező kommentje:
Fogkrémet most ilyen Colgate Total Advanced Sensitivet használok (előtte ilyen műanyag tubusos Vademecumot használtam), a fogkefém is Colgate, a feje háta gumírozott; a nyelvtisztítás már régóta szokásom.
2011. jan. 9. 18:25
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ezüstös tömés amalgám. Ki lehet cseréltetni úgynevezett esztétikus fehér tömésre, de igazából akkora nagy jelentősége nincs. Ahogy olvasom, gyaklag szinte mindent megteszel, amit egy normál életvitelnél meg lehet tenni. Amúgy sajna vannak olyanok, akiknek ilyen a foguk. A lényeg az, hogy ha egy kicsi lyuk van, jó lenne elmenni fogorvoshoz, mert az kis töméssel betömhető és így megelőzhető a foghúzás stb. még sokáig.
2011. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ez az új lyukacska nagyon pici, kb. 3 mm nagyságú. Nem teljesen ide tartozik ugyan, de aki elmúlt 18 éves, annak kötelező másik körzeti dokihoz menni (tőle kell kérni beutalót az SZTK-ba, igaz?)? 20 éve alatt kb. 4-szer voltam beteg, szóval nem sűrűn találkoztam a k.o.-sal, de nem szeretnék orvost váltani, mert a gyerekkori dokinő rendes arc. Több doki van, egy széles épületben rendelnek 4-en, közülük 2 gyerekdoki, kettő meg felnőtt.
2011. jan. 10. 18:01
 15/16 anonim válasza:

Nekem az volt a bajom, hogy egyszer (19 évesen) a szüleim kifizették a fogászt, sokat dolgozott és meglepődtem milyen drágán. Azóta attól félek, hogy egyszer nekem kell fizetni. Így megpróbálok a lehető legjobban vigyázni a fogaimra.

Amit a többiek írtak, azzal maximálisan egyetértek 8főleg a cukros ételek és italok kerülésével).


Amivel kiegészíteném: normális fogkrémet használok. Ez nálam alapvetően 2 márkát jelent: Sensodyne és az Elmex. Az Elmexről azt veszem észre, hogy nagyon jó. Ha drága is, akkor is. Mivel kevés a pénzem, évente megyek fogorvoshoz és az Elmex-es időszakomban még nem volt munkája (lehet, hogy nem is a fogkrém márkája számít, hanem a napi 2 fogmosás, közepes fogkefe, stb? nem tudom).

2011. jan. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy egy rakat fogkrémben cukor van. Mármint csak abból, hogy az egyik első fogam letört és pár hónapig nem csináltattam meg, ezután mikor fogat mostam volt sok olyan fogkrém amitől úgy belenyilalt, ugyanúgy mint amikor csokit ettem..


Aztán vettem elmex fogkrémet gyógyszertárban, meg valami rózsaszín és kék gyerek fogkrémet a közértben csak hülyeségből, hogy végigpróbáljak többfélét, na ezek jók, ezektől nem nyilalt bele a fogamba.

Viszont az ilyen átlag blendamed, colgate és társai ezekkel egyikkel sem bírtam fogat mosni :)

2011. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!