Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínygyulladás? ínysorvadás? Mi...

Ínygyulladás? ínysorvadás? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

19 vagyok.

nem régibben volt aftám, az alatt elkezdett fájni 1-2 helyen az ínyem. 3-4 nap múlva megszűnt az afta, ellenben az ínyfájás (ami a fogak tövénél fáj, és kezdődött) csak fokozódott. Ma (és előtte is) fogmosásnál nagyon vérzik, viszont délután fele a semmi közepén elkezdett vérezni (ez egyre gyakoribb). Éreztem a vérízét...

Ha valakinek hasonló tünetei voltak, nekik mit javasolt az orvos? és egyáltalán mi ez? fertőzés? vagy vitamin hiány?

azt el kell mondanom, hogy nem tudok mostanság rendesen enni, mert összeszűkült (a nem evéstől) a gyomrom, és hányingerem lesz ha eszem. Ezért tippelek inkább durva vitamin hiányra. Szerintetek?

eléggé kétségbe vagyok esve, mivel ha ennék is (hogy ne ájuljak el) akkor is bevérzik és sírni tudnék a fájdalomtól. Fogorvoshoz szívesen mennék.. azt a napokban intézem.


2011. jan. 11. 18:06
 1/2 Béresné Juhász Gabriella ***** válasza:

Már valószínű, hogy látott fogorvos, és talán azt mondta, hogy ínygyulladás. Az immunrendszered valószínű legyengült, azt erősíteni kellene.

Gyógynövény ami a szájban segít:

apróbojtorján, orvosi zsálya, bazsalikom, tölgyfakéreg, málna- és szamócalevél, libapimpógyökér, stb.

Fertőtlenítő szájvíz, vagy ezüst kolloid oldat sem ártana.

Üdv Bejuga

2011. jan. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

elmenten, igen, begyulladt. szájvizet kellett vennem, de vitamint nem mondott h kéne valami...

ezeket amit írtál hol tudom megvásárolni?

2011. jan. 14. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!