Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínygyulladás vagy ínysorvadás?

Ínygyulladás vagy ínysorvadás?

Figyelt kérdés

Olyan súlyos gondom lenne, hogy már legalább 2 éve járom a fogorvosokat - helyi, fizetős, ismerős által kapott időpontok alapján és 4 fogorvos azt mondja, hogy nincs baja az alsó fogsoromnak. Pedig ez nem így van. Nem mindig, de előfordul, hogy egy-egy fogam vérzik mosáskor. Esetenként csak a hidegre érzékeny a fogam... viszont, ami a legszembetűnőbb és ezen csodálkozom, hogy nem veszik észre vagy nem is akarják - leszedik a fogkövet és csókolom, hogy az alsó fogsoromon az elülső 6 fogamnál V alakban húzódik az ínyem. Ez már inkább sorvadás, mint gyulladás? Holnap is megyek egy újabb fogorvoshoz és hátha mond újat. Használtam Corsodyl-t meg Listerine-t sőt az utóbbit még most is használom. Reggel-este fogmosás - reggel-este öblögetés. Valakinek valami ötlete van? Mert félek, hogy már túl késő.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2011. júl. 3. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez még nem sorvadás(remélem)hanem íny-felhúzódás,és a szabadon maradt dentin csatornák miatt érzékeny a fog.Én sem értem,miért nem veszik ezt komolyabban(vagy észre)az én fogdokim azt javasolta erre,hogy úgy mossak fogat(szigorúan puha sörtéjű gyerekfogkefével)hogy fentről lefelé mozgassam a fogkefét,mintegy ráhúzva az ínyt a fogra.Viszont a vérzést muszáj komolyan venni,ilyenkor a bioflavonoidokkal dúsított C-vitamin,illetve a Q10+ E-vitamin csodákat tesz!(Ez a három tápanyag általában hiányzik a szervezetből,ha fogíny problémánk van)
2011. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Én is nagyon remélem, hogy még nem sorvadás-félsiker lenne ha nagyobb fokú gyulladás lenne. Az a baj, hogy lehetségesen örökletes is lesz ha nem most, de később, mert apának már eléggé súlyos stádiumban van sorvadás, volt nagyinak is az volt. Köszönöm a segítséget a vitaminok terén - minél hamarabb beszerzem őket. Én is hallottam már a puha sörtéjű fogkefékről, de nem igazán vettem ezeket figyelembe.

Köszönöm szépen még egyszer a segítséget!

2011. júl. 3. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizony sajnos a legtöbbször akkor eszmélünk,amikor már érezzük jelét a bajnak.Minden esetre reményt keltő,bár nem megnyugtató,hogy a négy fogdoki közül egy sem ijesztett Rád.

A gyerekfogkefe összehasonlíthatatlanul jobb a felnőttnél(puhaságában is,illetve abban,hogy mindenhova befér)és a vitaminok-főleg ha hajlamot hordozunk magunkban erre-kiemelten fontosak.(Még egy szó a vitaminokról,bár nem akarok okoskodni,jó lenne,ha a Q10 minimum 30,de legalább 50mg-os lenne-így is kell neki pár hét,míg beépül-a bioflavonoidos C-vitamin is minimum 1000mg-os(vagy 2x500),az E-vitamin pedig minimum 400 NE,ha lehet)Persze jó a kisebb adag is,de a tabletták hatóanyagának mindig csak egy része szívódik fel.

2011. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) használni fogom, amit mondtál meg remélem, hogy a doki is mond valami okosat és a tanácsaiddal kombinálva remélem, hogy jobb lesz a helyzet.

Köszönöm még egyszer :)

2011. júl. 3. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!