Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Átesett már valaki éberszedáci...

Átesett már valaki éberszedációs fogászati beavtakozáson? Ha igen akkor véleményeket írjatok! Fájt-e a beavatkozás mit éreztél alatta volt e hányingered utánna stb?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Bár én nem estem át rajta, de fogorvos vagyok, úgyhogy tudok 1-2 dolgot mesélni róla.. Jelenlegi rendelőmben sajnos nincs ilyen gép, de helyettesítettem már olyan rendelőben néhány hétig, ahol volt ez a lehetőség. Mivel még nekem is új volt, ezért utána kifaggattam a betegeket. Elősször amit tudni kell róla: az egész kezelés során éber vagy, így tudsz kommunikálni, csak egy kicsit "szedált", bódult állapotban vagy. A szedáció nem úgy működik, hogy van egy ki/be kapcsoló gomb, hanem lehet állítani a gázkeverék erősségét, mivel ez ember függő. Elméletileg teljesen kikapcsolja a fájdalomérzetet, de ugye ha már érzel vmit, jelzed és állítanak a gépen, így teljes nyugalomban lehet túlélni a kezelést. Kissé álmos lehetsz, de elvileg utána semmi probléma nem szokott lenni. Nem nagyon jellemző a hányinger sem, de hogy a hányingerből hányás legyen, arról nem is hallottam. Szerintem nagyon jó módszer, tapasztalataim alapján teljesen elveszti a beteg a félelmét. Sajnos elterjedt az a tévhit, hogy a fogorvosok szadista elmebetegek(persze 1-2 kivétellel), de ez nem igaz:)), sajna nem egy olcsó mulatság, de volt olyan betegem, akivel ott ismerkedtem meg és utána eljött az eredeti rendelőmbe, és szedáció nélkül kezeltem a többi fogát, mert összeszedte magát, és látta, hogy nem is olyan rossz dolog ez. Ha esetleg sima kezelést választasz, fontos, hogy jó legyen az orvos, kedves, nyugodt stb. Az ilyen orvosok is tudnak fájdalommentesen kezelni. Ha jelzed az igényed, pl. injekció előtt bekenik azt a területet zselével/spray-jel befújja, ahová aztán a szurit fogja adni, és semmit nem érzel. A nyugalmi hatás elérhető pl. 1, max 2. Valeriana (gyógynövényes) nyugtatóval, de fontos, hogy szedáció előtt viszont SEMMILYEN gyógyszer sem vehető be!!


Remélem tudtam segíteni és mielőbbi gyógyulást!


Amúgy milyen problémák miatt szeretnéd ezt a módszert választani??

2011. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyszerre több fogat szeretnék betömetni meg van ínyproblémám is amit megszeretnék csináltatni és régi rossz emlékek miatt választanám ezt a szedációs eljárást!
2011. jan. 15. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!