Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínygyulladás ellen mit tehetek?

Ínygyulladás ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés
Be van gyulladva az ínyem.Fáj a fogam vagy az ínyem már nem is tudom,kisugárzik mindenfelé!Nem volt panaszom,csak ki akartam cseréltetni az amalgán tömésemet,elmentem magánfogorvoshoz,a töméscserét későbbre hagyta,előtte betömött kér fogamat,de nem járt sikerrel egy hét mulva is annyira fájt még hogy ki kellett húznia(előtte nem volt vele probléma).Második alkalommal fogkövet akart leszedni,de félbehagyta,mondván,hogy be van gyulladva az ínyem először kezeljük azt! Azóta hol előjön a fájdalom hol elmúlik.Az az idegesítő,hogy előtte semmi baj nem volt,most meg hetek óta fáj hol az egyik fogam hol a másik...valószínűleg kisugárzik a fájdalom!
2011. jan. 16. 15:33
 1/5 anonim válasza:
100%
Legjobb a curasept öblögető, háromféle erősségben kapható a legerősebbet vedd, nem olcsó de nagyon jó!!!
2011. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igazából a nagyfokú inygyulladással, sorvadással - remélhetőleg Nálad csak enyhébb esete fordul elő-, nem nagyon tudnak mit csinálni.

Véglegesen nem tudják megszüntetni akkor amikor már szinte mindentféle behatástól vérzik.

Lehet öblögetni különböző dolgokkal.Ahogy az előző is irta, vagy pl. Tantum Verdével.

Szedhetsz Q10-et, 1000-es C-vitamint, lézerezheted, biotron lámpázhatod, moshatod Paradontax fogkrémmel, kenegetheted Gingisol ecsetelővel, öblögethetsz zsályával, bár a fogkrém összetevői azok nagyon jók.

Remélhetőleg hamar elmulik, és vissza tudsz menni a fogorvoshoz kezelésre.

Ő nem mondta, hogy mivel kezeld??

Gyógyulást.

2011. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! A fogorvosom azt mondta,hogy neki van egy homeopátiás szere(amit ő fejleszt)azt vegyem meg azzal kezeljem!Nem nagyon hiszek a homeopátiában de ha más nem lesz akkor végső esetben azért biztos kipróbálom!
2011. jan. 16. 16:45
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Azonnal keress másik fogorvost! Mi az, hogy abba hagyja a fogkő leszedését, inygyulladásra hivatkozva? Annál erősebb lesz az inygyulladásod, minél több fogköved van.A fogkő eltávolítás után lehet csak elkezdeni az íny kezelését! Nem értem őt!!!
2011. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha nagyon vérzik, vagyis ömlik a vér az inyből, nem szokták befejezni a fogkő leszedését. Várnak egy kis időt, kb. egy hetet, és ujra csinálják, amikor kicsit csökken a gyulladás.
2011. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!