Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudja valaki, hogy mi jó a...

Tudja valaki, hogy mi jó a bölcsességfog fájdalomra?

Figyelt kérdés
m..be van dagadva..kösszi
2009. febr. 5. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem nagyon brutális fogfájásom szokott lenni.első tanácsom a doki,a többi:voltaren dolo tabletta(nagyon tuti),meleg vizes palack az arcra,lidocain spray,ennek hiányában egy jó kis felessel öblögetés,a gyógyszer miatt tényleg csak öblögetés.én ezeket szoktam kombinálni,de igy is fél ora mire elmulik.
2009. febr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem algoflex forte 3 napi szedése lehúzta a gyulladást.

A fájdalmat is csillapitja

2009. febr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon jó az algoflex!

De a házipálesz is, megelőzésre is használd!

2009. febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
76%
A fogorvosom azt mondta, hogy a bölcsesség fog egy teljesen felesleges fog, pláne ha még gond is van vele. Én javasolom, hogy keress egy szájsebészt és húzasd ki vele. Utána tuti nem fog fájni! :-)
2009. febr. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ú.n. impactált bölcsesség fog szokott megfájdulni. A lényege ennek az, hogy nem tud előretörni, mert valamilyen mechanikai akadály van. Ez pl.egy panoráma rtg.-vel kiderül.

Van olyan eset is amikor a a bölcsesség fog szinte visszintesen nő, és neki fekszik a mellette lévő fognak.

Ennek a megoldása a fog eltávolítása.

Okoi kezelést kell alkalmazni. A fájdalomcsillapító csak tüneti, ebből köv. h csak átmeneti segítség.

A pálinka pedig butaság, a narkotikus hatása miatt használ, hasonlóan , mint a fájd.csiilapítók, tudom persze, hogy szivesebben alkalmazzuk:-)

2009. febr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
mind igaz a legutolsóból, csak a pálinkát értette félre, mert fogfájásnál nem az ivása, hanem az azzal való öblögetés a lényeg,ugye mint alkohol fertőtlenít, némileg érzéstelenít, és pusztítja a gyulladást okozó baktériumokat.
2009. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Öblögetéskor is van felszívódás.

Fertőtlenít, de a baktériumokat nem öli el, pusztán a szaporodásukat gátolja, bakteriostacionárius.Vagyis hatása akkor lenne az általad írt, ha mondjuk néhány órát, vagy napot töltenének a baktériumok a pálinkában.

Különben sem hiszem, hogy öblögetés után kiköpia "magyar"

2009. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)....majd meglátjuk....
2009. febr. 6. 19:07
 9/9 anonim ***** válasza:
A legjobb ha kihúzatod, de NAGYON gyorsan.
2010. jan. 5. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!